Poznáte tento vtip? „-Máte už program na Valentína (14.2.)? -Áno, začína predsa Liga majstrov“. Tak budúci rok sa budete môcť s partnerkou zdržať v reštaurácii dlhšie, termín 20:45 vám môže byť s najväčšou pravdepodobnosťou ukradnutý.

 

Od novej sezóny na tri roky iba cez Orange

Televízne práva na šírenie signálu z priamych prenosov Ligy Majstrov na nasledujúce tri sezóny odkúpil Orange. Populárnu futbalovú súťaž bude operátor vysielať na svojom ešte neexistujúcom kanáli Orange Sport, ktorý plánuje spustiť 15. 8. 2018. Preberá tak štafetu po Telekome a ich staniciach Digi Sport a verejnoprávnej RTVS. Najsmutnejšie na tom je, že zatiaľ čo minulú sezónu triumf Realu Madrid nad Liverpoolom vo finále na Slovensku pozeralo až 411-tisíc futbalových fanúšikov, ďalšiu sezónu bude mať túto možnosť iba malá časť z nich. Na to, aby ste totiž mohli sledovať stanicu Orange Sport, budete musieť mať televízneho operátora Orange, keďže ten ho plánuje vysielať výlučne iba prostredníctvom svojho balíka programov. Podľa operátora si kanál naladia všetci zákazníci s televíznou službou od Orangeu – Fiber TV. Dostupný bude aj prostredníctvom vlastnej satelitnej služby a cez internet.

 „Všetky zápasy Ligy majstrov budú exkluzívne na kanáli Orange Sport,“ potvrdil TV unit manažér v Orange Karol Flak.

RTVS ligu šampiónov už neponúkne

Ďalším smutným faktom je, že uplynulú sezónu vysielala čiastnočne aj verejnoprávna RTVS, no na nasledujúcu sezónu práva nenakúpila a s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou ani nenakúpi. Manažment RTVS to argumentuje zvýšenými cenami za poplatky licencie, ktoré sú už vraj za hranicami možností telerozhlasu.

Základnú skupinovú fázu vysielala počas uplynulých niekoľko sezón DiGi Sport na svojich piatich televíznych kanáloch, nakoľko sa hrá 5 zápasov súčasne. Orange Sport plánuje vysielanie na jednom hlavnom kanáli a k nemu budú v prípade potreby spustené tri paralelné, čo znamená ďalší smutný fakt, že sa nám nedostane možnosti ani vybrať si zo všetkých hraných duelov.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Medialne, Zive, SME | Foto: Champions League