Edward Mordake – muž, ktorý nesie bremeno prekliatia chybnej genetiky alebo sa stal hračkou osudu? Nech už to bolo akokoľvek, z jeho príbehu vám bude behať mráz po chrbte.

Mordake je známy tým, že desí ľudí po celej zemi vďaka svojmu výzoru a životnému príbehu. Tento muž mal totižto dve tváre. Na jednej strane hlavy prirodzenú tvár a na druhej podobnú tej prirodzenej. Rozdiel medzi nimi bol „len“ v tom, že tú netypickú nedokázal ovládať. Jeho druhá tvár nespôsobila len výsmech a strach zo strany ľudí, ale aj odlúčenie od vlastnej rodiny. Mordakeovi hrozilo, že sa psychicky zrúti a jeho odvrátená tvár ho postupne zničí. Našťastie však objavil svoj vnútorný talent k hudbe, ktorým sa snažil vydrať si akú-takú pozíciu v spoločnosti 19. storočia.

Snaha o odstránenie tejto anomálie stroskotala a ostala živá len v Edwardových myšlienkach, pretože neexistoval doktor, ktorý by bol natoľko odvážny, aby odstránil démona z jeho tváre. Jediné, čo mu teda ostávalo, bolo zmieriť sa so svojim neľahkým osudom.

Lenže Edward to nezvládol. Ľudia vraveli, že tvár sa v spoločnosti vie usmievať, ba dokonca i plakať. Najdesivejšie bolo ale Edwardove priznanie, že odvrátená tvár sa k nemu v noci prihovára jazykom, ktorý ani on sám nepoznal. Tajomné hlasy sa ale každú noc stupňovali až do bodu, kedy Edward Mordake spáchal samovraždu.

Ak si ale nechcete pokaziť napätú situáciu, ktorú sme pre vás vytvorili, mali by ste v čítaní tohto textu práve teraz prestať. Desivý príbeh je totižto výplodom fantázie autora Charlesa Lotin Hildretha. Edward sa stal námetom aj pre knihu popisujúcu genetické vady: Jay´s Journals of Anomalies. O tom, že sa stal Mordake legendou, svedčia aj vytvorené divadelné hry a piesne nesúce jeho meno, taktiež bol súčasťou populárneho televízneho seriálu The American Horror Story.

Možno predstava diablovej tváre vo vás vyvolala zdesenie a ak nie, skúste pri najbližšej možnosti, napríklad na stanovačke, vydesiť aspoň svojich priateľov/blízkych. Ich vystrašené pohľady budú rozhodne na nezaplatenie. Ak Edward dvoch tvárí dokázal strašiť deti celé desaťročia, dobre podaný príbeh zanechá na vašich priateľoch rovnaký efekt.

Zdroj: youtube, amazon.com, wikipedia