Napriek tomu, že od druhej svetovej vojny už uplynulo viac ako 70 rokov, smrť nacistického vodcu Adolfa Hitlera je stále opradená rúškom tajomstva. Nedávno ale FBI zverejnila tajné dokumenty z roku 1945, ktoré sú vraj jasným dôkazom o tom, ako Adolf Hitler zomrel.

Všeobecne je vo všetkých historických kronikách uvádzané, že Adolf Hitler spáchal v máji 1945 samovraždu. Mal si siahnuť na život po tom, čo už bolo jasné, že Nemecko bude kapitulovať. Neustále sa však objavovali konšpiračné teórie o tom, že Hitler nezomrel, ale utiekol. Najčastejšie sa v tejto súvislosti spomínali krajiny ako Brazília či Argentína.

Nie je to tak dávno, čo boli zverejnené informácie, že na mieste činu, kde mal zomrieť Adolf Hitler i Eva Braunová, neboli pozostatky ich tiel nikdy nájdené. Pred pár dňami však FBI zverejnila ďalšie dokumenty, ktoré majú ukazovať skutočné udalosti z roku 1945. Tieto spisy pochádzajú zo septembra 1945 a podľa nich Hitler naozaj emigroval do Argentíny.

Nacistický diktátor sa mal usadiť neďaleko hraníc medzi Argentínou a Čile, pričom pri úteku z Nemecka vraj použil tajný tunel, ktorého dĺžka bola 150 kilometrov. Podľa týchto správ Hitler zomrel v roku 1970 pod menom Adolf Leipzig. Tejto teórii pridáva na dôveryhodnosti aj fakt, že v roku 1955 bol Hitler spozorovaný v Kolumbii. Dokonca mal mať so svojou tamojšou manželkou aj dve deti, ale tieto informácie zatiaľ potvrdené neboli.

Zdroj: Unilad.co.uk | Foto: YouTube