Len pred pár dňami bolo okolo bývalého premiéra Róberta Fica (55) rušno, keď na tlačovej konferencii nazval súčasného premiéra Igora Matoviča (46) „premiérom Cigánov“. Teraz začalo navyše po médiách kolovať video z roku 2001, kde sa Fico na adresu rómskej komunity vyjadruje poriadne tvrdo! 

Róbert Fico je v súčasnosti spoločne so stranou SMER-SD v opozícii, odkiaľ sa snaží čo najviac napádať všetky kroky súčasnej vlády. Neodpustil si ani poznámku na úkor prívetivého správania Matoviča k rómskej komunite, keď sa na spomínanej tlačovej konferencii vyjadril takto: „Igor Matovič je premiér Rómov, premiér Cigánov. On sa o nikoho iného nestará. Pokiaľ ide o Rómov, tam by došiel aj s poľnou kuchyňou a varil im,“ skonštatoval Fico útočne.

Na základe toho sa opäť rieši politická minulosť predsedu najsilnejšej opozičnej strany a médiami začalo kolovať video z roku 2001. Na ňom ešte mladý Róbert Fico v počiatkoch svojej politickej kariéry počas predvolebnej kampane vyratúva rázne kroky, ktorými by chcel napraviť postavenie Rómov v spoločnosti. No, a môžete si spočítať, koľko vecí z týchto sľubov sa mu za tie roky vlády podarilo splniť. Nebude vám na to treba veľa prstov!

Róbert Fico o Rómoch v roku 2001

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Foto|Video: YouTube