Francúzsko sa od začiatku prázdnin rozhodlo zaviesť nové opatrenie – má znížiť počet dopravných nehôd na cestách. Pozor si musia dávať predovšetkým cudzinci, ktorí sa do tejto krajiny v najbližšej dobe chystajú. Neznalosť zákona neospravedlňuje, a tak sa im dovolenka v prípade pokuty za prekročenie rýchlosti môže poriadne predražiť!

Podľa najnovších meraní dokáže auto jazdiace rýchlosťou 80 km/h pred prekážkou zastaviť. Pokiaľ však ide deväťdesiatkou, narazí do nej rýchlosťou 50 km/h. Pri jazde mimo obce tak treba zbystriť pozornosť, v opačnom prípade hrozí pokuta až do výšky 3750 Eur či dokonca pobyt vo väzení!

Toto obmedzenie, samozrejme, neplatí na diaľnici, no novinka v cestnej premávke môže vodičov aj tak, najmä spočiatku, zaskočiť. Mnohí si ešte možno pamätajú, keď k podobnej úprave došlo i u nás. Začiatkom roka 2009 bola totiž na Slovensku znížená najvyššia povolená rýchlosť pri jazde v obci z dovtedajšej 60-ky na súčasnú 50-ku, čo mnohí vodiči prijali s nevôľou a doteraz tento predpis pravidelne porušujú a pri jazde dedinou poriadne šliapnu na plyn.

Zdroj: thelocal.fr | Foto: depositphotos.com