Radosť pozerať na slovenský klubový futbal, ktorý ide maličkými krôčikmi vyššie a vyššie. Dôkazom sú ich pohárové výsledky v európskych súťažiach. Po nečakanom postupe majstrovského Spartaka Trnava do 3. predkola Ligy majstrov cez Legiu Varšava, spravili hráči Radoslava Látala ďalší skvelý výsledok. Na pôde Crveny Zvezdy remizovali 1:1.

Okrem trnavského Spartaka robia radosť slovenským fanúšikom aj zástupcovia v Európskej lige. V prvých zápasoch 3. predkola tejto súťaže dokázali futbalisti Trenčína poraziť slávny holandský tím Feyenoord Rotterdam na žilinskom štadióne 4:0! V ten istý deň zase bratislavský Slovan otočil doma zápas s Rapidom Viedeň a vyhral 2:1.

Slovenské kluby napredujú, z čoho máme určite všetci veľkú radosť. Len čo z toho, keď nie všetko si môžeme pozrieť v pohodlí svojho gauča alebo pri orosenom pivku v obľúbenom pube. Zápas Trenčín – Feyenoord sa hral o 19 hodine, pričom duel Slovana s Rapidom Viedeň o dve hodiny neskôr. Futbalový fanúšik by si bol pomyslel, že oba zápasy si bude môcť vychutnať aspoň pri sledovaní priameho prenosu. Bohužiaľ, ako to už v našich končinách býva, verejnoprávna televízia odvysielala iba zápas „Belasých“. Fantastické víťazstvo Trenčína ste si tak mohli pozrieť iba na nejakých „kvalitných“ streamoch alebo na youtubovom kanáli trenčianskeho AS.

Prečo RTVS neodvysielala tak významný zápas, akým bol Trenčín – Feyenoord? No lebo prachy! „Pred každým zápasom v doterajšom priebehu Európskej ligy došlo k dohode a z našej strany k výrazným ústupkom smerom k posunu hracích časov. Takýto ústupok sme spravili aj pred zápasom s Feyenoordom, keď sme posunuli výkop z pôvodných 20.30 na 19.00. Pred duelom prebehla telefonická i mailová komunikácia s RTVS, pričom ich jediná ponuka, ktorú nám viackrát zopakovali, bola 0 eur za odkúpenie televíznych práv na tento zápas,“ povedal pre Šport24.sk PR manažér Trenčanov Martin Galajda.

„Na daný zápas nedisponujeme vysielacími právami. S ich držiteľom neprišlo k dohode,“ reagoval šeé športu RTVS Matej Hajko. Podľa informácii portálu Šport24, vedenie Trenčína požadovalo od RTVS sumu 10 000 eur. Pre porovnanie, zápas Trnavy v Belehrade stál RTVS 8 000 eur. Je zrejmé, že odvetu Trenčína v Rotterdame taktiež neuvidíme, keďže holandská televízia si údajne nárokuje 30 000 eur za odkúpenie televíznych práv. Smutné!

Zdroj: Sport24.sk | Foto: Facebook