Kto si už poležal v nemocnici, o nemocničnej strave vie svoje. Slovensko sa určite nemá čím chváliť a každému musí byť jasné, že ak zdravotnícke zariadenia potrebujú ušetriť, najjednoduchšie je to práve na jedle.   

Istá Slovenka sa rozhodla zdokumentovať, čo jej počas pobytu v nemocnici servírovali, a výsledok tohto „experimentu“ zverejnila na Instagrame s názvom Nemocničné jedlo. Postupne už k vlastným fotkám pridáva aj tie, ktoré jej posielajú ľudia. V mnohých nemocniciach je totiž strava jedným z najdesivejších zážitkov pacientov.

Iste, možno niekto namietne, že do nemocnice sa chodíme predovšetkým liečiť. Lenže aj jedlo lieči. Alebo môže naopak ublížiť. Napríklad vtedy, keď v ňom absolútne chýbajú vitamíny v podobe ovocia a zeleniny, keď vám servírujú čudesné kombinácie, z ktorých sa vám obracia žalúdok, alebo keď ani netušíte, čo to vlastne na tanieri máte.

Snáď nám dáte za pravdu, že suchý krajec chleba, dva suché rožky s jedným plátkom syra a malým maslom na raňajky či vyprážaný karfiol s tatárskou omáčkou na obed pôsobia v gastronómii 21. storočia, a ešte k tomu na mieste, kde sú chorí ľudia, predsa len dosť nevhodne. Lenže čo by sme chceli, keď si do nemocníc musíme nosiť vlastný toaletný papier či príbor, však?

Aj toto pacienti jedia v slovenských nemocniciach…

Foto: Instagram