Je ťažké nájsť ľudskosť v niekom, kto dokázal spáchať najbrutálnejšie činy v našej histórii. Avšak tak ako každý, i oni mali predtým nevinnú detskú minulosť. Títo muži neboli vždy monštrami, za aké ich teraz považujeme. No, bohužiaľ, nič netrvá večne, hlavne ak vám v hlave neustále behajú myšlienky vraha. Ako teda vyzerali siedmi najväčší netvory, keď boli ešte deťmi?

Charles Manson

V roku 1969 dal členmi svojej Rodiny zavraždiť 7 ľudí, vrátane herečky Sharon Tateovej, manželky slávneho režiséra poľského pôvodu Romana Polańského.

Heinrich Himmler

Heinrich Himmler sa priamo podieľal na realizácii vraždenia v koncentračných táboroch a na popravách špeciálnymi jednotkami bezpečnostnej služby a vojenskými oddielami Einsatzgruppen. Nesie priamu zodpovednosť za genocídu 6 až 12 miliónov obetí. Tieto vraždy boli namierené nielen proti Židom, ale aj proti mnohým ďalším národom a rasám, ktoré nacistická ideológia považovala za menejcenné.

Usáma Bin Ládin

Usáma bol vodca organizácie al-Ká’ida, sunnitskej islamskej teroristickej siete, ktorá stojí za viacerými útokmi na civilné a vojenské ciele po celom svete. Pokladá sa tiež za osnovateľa a financovateľa teroristických útokov 11. septembra 2001 na World Trade Center v New Yorku a na Pentagon vo Washingtone, pri ktorých zomrelo minimálne 2 752 ľudí.

Anders Behring Breivik

Breivik zosnoval dva teroristické útoky. Zahynulo pri nich 77 ľudí, takmer 100 ďalších bolo zranených. Pozostávali z bombovej explózie vo vládnej štvrti Regjeringskvartalet v hlavnom meste Oslo asi o 15:26 miestneho času, pri ktorej zahynulo 8 ľudí a asi o dve hodiny neskôr zo streľby na účastníkov mládežníckeho letného tábora organizovaného vládnucou Nórskou robotníckou stranou na ostrove Utøya, kde prezlečený za policajta zastrelil 69 ľudí.

Josif Vissarionovič Stalin

Stalin, v preklade muž z ocele, bol sovietskym diktátorom v rokoch 1927–1953 a je považovaný za jedného z najkrutejších diktátorov v histórii ľudstva. Obete jeho vlády sa nikdy nepodarí dokonale spočítať – len počet mŕtvych pri umelo vyvolanom hladomore na Ukrajine sa odhaduje na 6 miliónov. Za dobu svojho neobmedzeného vládnutia má priamo či nepriamo na svedomí viac občanov ZSSR, než bolo zabitých behom Druhej svetovej vojny.

Adolf Hitler

Vodca nacistického Nemecka má na svedomí viac než 17 miliónov nevinných ľudských životov. Bol inšpirátorom a hlavným organizátorom masového vraždenia obyvateľstva a vojnových zajatcov v okupovaných krajinách, osobitne v Sovietskom zväze. Za nepriateľov Nemecka považoval nielen politických oponentov, ale aj rôzne skupiny obyvateľstva, najmä Židov, Slovanov, homosexuálov a iných. Bol zodpovedný za hmotné a morálne zničenie Nemecka v priebehu vojny.

Saddam Hussein

Bývalý iracký diktátor má na krku viac než 180-tisíc obetí. Najmä z radov Kurdov a Moslimov šítskeho vyznania. K ich postupnému vyvražďovaniu mal schváliť použitie nervových plynov.

Zdroj|Foto: wikipedia.org