Úspešná prešovská formácia Peha sa po odchode Katky Knechtovej z hudobnej scény jednoducho vytratila. V týchto dňoch však plánuje svoj veľký comeback. Stane sa tak skoro po desiatich rokoch, pričom na poste speváčky kapely sa predstaví jedna z najúspešnejších účastníčok tohtoročnej československej SuperStar, Karmen Pál-Baláž. 

Speváčka, ktorá už od kástingu patrila k horúcim favoritom na víťazstvo, nakoniec skončila na treťom mieste, no kariéra sa jej, zdá sa, rozbehne skôr ako samotnej víťazke celej šou, Tereze Maškovej. Jedinečný hlas talentovanej Karmen bude pre skupinu jednoznačne veľkým prínosom. Je ale otázne, či spoločne prekonajú hity ako Spomaľ, Naoko spím, Slnečná balada či Za tebou, ktoré Knechtová spieva na svojich už sólových koncertoch dodnes.

Manažér skupiny Peter Tureček priznáva, že comeback Pehy bol neplánovaný. Stačilo jedno náhodne stretnutie s bubeníkom skupiny a po zhliadnutí vystúpenia Karmen Pál-Baláž na jednom z kástingových kôl im bolo hneď jasné, kto by mal byť novým lídrom formácie, ktorá pred rokmi borila prvé priečky hudobných hitparád. „Keď som ju počul, hneď mi bolo jasné, že jej farba hlasu by bola pre Pehu tá pravá. Nakoniec slovo dalo slovo a teraz po niekoľkých skúškach môžeme s radosťou oznámiť, že Pehu obnovujeme,“ prehlásil manažér kapely.

Nadšená zo spolupráce je aj samotná účastníčka speváckej šou: „Je to pre mňa veľká česť s Pehou spievať. Vždy som ich mala rada a naviac hrá muziku, ktorú sama počúvam.“

Jedno z vystúpení Karmen Pál-Baláž v Česko-Slovenskej SuperStar

Peha – Za tebou (2005)

Zdroj: musicserver.cz | Foto/Video: YouTube