V nejednom americkom filme či dokumente narazíte na meno Jack Rozparovač, ktorý v 19. storočí brutálne zavraždil niekoľko prostitútok. Bohužiaľ, svedkami podobne zvrátených vrážd boli aj obyvatelia mesta Brezno, kde sa smutne preslávil muž s prezývkou Horehronský rozparovač…

Tri chladnokrvné vraždy, ktoré naháňajú zimomriavky ešte dnes, sa udiali v Brezne v noci z 30. na 31. októbra v roku 1987. Štefan Svitek, dnes už známy ako Horehronský rozparovač, vtedy pred polnocou zavraždil svoju tehotnú manželku a ich dve deti – dcérky Elenu (4) a Annu (6).

Všetko to začalo tým, že 27-ročný Štefan bol počas osudného nedeľného večera značne pod vplyvom alkoholu a domov prišiel až okolo 23. hodiny v noci. Nahnevaná manželka ho nechcela pustiť do domu, čo otca rodiny rozzúrilo a sekerou na drevo si násilím otvoril dvere. Keď vošiel do spálne, manželka sa mu otočila chrbtom, čo v mužovi vyvolalo ďalší záchvat zúrivosti a udrel ju sekerou do hlavy.

„Zľakol som sa, aby nevideli (deti – pozn. red.), čo som urobil manželke, a nezačali kričať. Sekerou som preto bil do hlavy aj ich. Neviem, koľko rán dostali, ale každú z dcér som udrel najmenej dvakrát. Potom sa mi zdalo, že manželka zachrčala, tak som sa do nej znova pustil,“ uvádza jeho citáciu z výsluchu portál HN Online.

Keď vtedajší vyšetrovatelia prišli na miesto činu, naskytol sa im nechutný pohľad. Všetky tri obete mali rozbité hlavy, pričom tehotná manželka i staršia z dcér boli doslova rozpárané. Vedľa ich tiel ležali vytrhané vnútonosti a Stefan Svitek svojej tehotnej manželke dokonca vybral nenarodený plod z tela, ktorý bol taktiež rozpáraný. Tam to ale neskončilo…

Celý príbeh Horehronského rozparovača nájdete vo videu – TU

Zdroj: YouTube, Hnonline.sk | Foto: YouTube