V nedávnom zápase NHL medzi Dallasom Stars a Bostonom Bruins (1:2) sa veľmi škaredo zranil český obranca v službách Stars Roman Polák. Ten totiž nešťastne narazil hlavou na mantinel a následne ho museli z ľadu odniesť na nosidlách a putoval priamo do nemocnice. Ale pozrite, ako sa zachoval jeho takmer krajan Zdeno Chára!

Boston Bruins vyhrával v druhej tretine nad Dallasom 2:0, keď sa diváci i hráči stali svedkami incidentu, ktorý si v hokeji nepraje vidieť nikto. Skúsený český zadák vo farbách Dallasu Roman Polák totiž hlavou narazil priamo na mantinel a následne zostal bezvládne ležať na ľade.

33-ročný obranca, ktorý predtým hrával aj za St. Louis, Toronto či San Jose, musel byť po tomto náraze odnesený z ľadu na nosidlách a okamžite bol prevezený do nemocnice. Dallas duel s Bostonom napokon prehral 1:2, ale po zápase sa novinári i fanúšikovia zaujímali najmä o stav českého hráča, ktorý by však mal byť, našťastie, v poriadku. Zatiaľ ale nie je presne jasné, ako dlho bude Dallasu chýbať.

Roman Polák zranenie Boston

V spomínanom zápase bola však aj slovenská stopa, keďže v obranných radách Bostonu Bruins nastupuje hrajúca legenda a kapitán Medveďov Zdeno Chára. Ten opäť raz ukázal svoj úžasný fair-play charakter, keď po Polákovom zranení prišiel za svojim takmer krajanom a pár slovami ho podporil pri odchode z ľadu. Presne pre takéto momenty je Zdeno Chára vzorom pre celú NHL i pre celé Slovensko!

Zdeno Chára podporil Romana Poláka po zranení

A vám video nejde prehrať, nájdete ho – TU

Foto|Video: YouTube, Streamable.com