Deň, keď Marián Hossa (41) oznámil, že už nebude môcť viac súťažne hrať, bol jedným z najsmutnejších nielen v rámci nášho slovenského hokeja, ale určite aj svetového. Kvalitného krídelníka však môže tešiť aspoň to, že z NHL mu stále chodí na účet celkom slušná suma! 

Komplexnejšieho hokejistu, akým bol Marián Hossa, by ste u nás nenašli ani mikroskopom. Robustný krídelník dokázal podávať stopercentné výkony na oboch stranách klziska a v akýchkoľvek herných situáciách. Aj preto vydržal v zámorí viac ako dve dekády a v NHL si v 1309 zápasoch základnej časti pripísal na konto 1134 bodov za 525 gólov a 609 prihrávok. Skvelé výkony podával aj v play-off, veď si päťkrát zahral vo finále, trikrát získal Stanley Cup a na konto si pripísal 149 bodov v 205 zápasoch.

V roku 2017 však musel oznámiť, že kvôli alergii na výstroj hral dlhodobo pod vplyvom silných liekov, ktoré jeho telo už viac nezvládalo. Preto musel svoju kariéru predčasne ukončiť. Lukratívny 12-ročný kontrakt, ktorý mal uzavretý s Chicagom od roku 2009 mu však ešte stále plynie, aj keď je Hossa momentálne evidovaný ako hráč Arizona Coyotes. A vďaka tomu si až do roku 2021 príde každoročne na sumu jeden milión dolárov!

Marián Hossa – najlepšie momenty

Zdroj: Eliteprospects.com, Capfriendly.com | Foto|Video: YouTube