Na strane Bayernu Mníchov nebol pre žiadneho hráča dvojzápas proti Realu Madrid tak špecifický ako pre Jamesa Rodrígueza. Ten je totiž v Bavorsku na hosťovaní práve zo španielskeho klubu. Na štadióne „Bieleho baletu“ sa blysol aj gólom, ale oveľa viac sa hovorí o tom, čo urobil v 83. minúte zápasu. 

V úvode druhého polčasu v odvetnom semifinále medzi Realom Madrid a Bayernom Mníchov išiel španielsky veľkoklub do vedenia 2:1 po obrovskom kikse Ulreicha, ktorý využil Karim Benzema. Bayern bol po tomto góle zjavne otrasený, ale v 63. minúte to bol práve James Rodríguez, kto vyrovnal a vrátil Nemcom nádej na postup do finále. Svoj gól proti Realu charakterne neoslavoval, ale ešte väčší zmysel pre fair-play ukázal o 20 minút neskôr.

V 83. minúte sa totiž bez cudzieho zavinenia pošmykol v strede poľa Marco Asensio. Mladučká hviezdička Realu Madrid stratila loptu a ostala ležať na trávniku. Hráči Bayernu sa lopty zmocnili, ale bolo vidieť, že niektorí váhali, či pokračovať v útoku alebo nie. Netreba dodávať, že do konca zostávalo len pár minút a Bayern potreboval súrne streliť gól, ak chcel pomýšľať na postup do finále.

Práve vtedy zobral zodpovednosť na svoje plecia James Rodríguez a loptu poslal odkopom za postrannú čiaru, aby sa hra prerušila a Asensio mohol byť ošetrený. Podľa mnohých to bolo od neho veľmi pekné športové gesto, ale na sociálnych sieťach sa našlo hneď viacero fanúšikov Bayernu, ktorí ho označili za hlupáka či babráka…

James Rodríguez odkopol loptu pri zranení Asensia

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Foto|Video: Twitter