Igor Matovič je v súčasnej situácii azda najohrozenejším človekom na Slovensku. Ľudia ho neustále kritizujú a v poslednej dobe sa na jeho osobu či rodinu objavuje čoraz viac a viac vyhrážok.

Ochrankári, ktorí prichádzajú po Matoviča každé ráno do Trnavy, majú síce opancierovanú limuzínu, ale to je z hľadiska premiérovej ochrany všetko. A čo presun z domu do auta? Podľa záberov Pluska.sk si strážcovia na bezpečnosti záležať nedávajú a počas doprevádzania predsedu vlády len znudene postávajú s rukami vo vreckách a otvárajú dvere vozidla.

„Ochrankári nemôžu mať ruky vo vreckách. Jednak je to nedôstojné a tiež neprofesionálne. Musia byť pripravení kedykoľvek reagovať. A to sa s rukami vo vreckách nedá,“ kritizoval odborník Juraj Zábojník. Pri pohľade na danú situáciu taktiež dodal, že ochrankári nemali priestor vôbec pod kontrolou. Ani jeden z nich nekryl chránenú osobu počas presunu do auta. Osobný ochranca musí kopírovať celú trasu presunu chránenej osoby, aby mal prehľad, keby sa niečo stalo. Aby okamžite skočil, aby ho prikryl, strhol do bezpečného priestoru.“

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Problémom môže byť aj…

Je známe, že premiér spočiatku ochranku nechcel a podľa jeho slov si nevedel predstaviť niekoho za zadkom aj v záujme svojej bezpečnosti. Zábojník sa vyjadril, že ľahostajná práca ochrankárov môže byť aj akýmsi zrkadlovým obrazom Matovičovho postoja.

„Strážca však musí byť profesionál. Lebo uznesenie o ochrane ústavných činiteľov je veľmi dôležité, nejde o vyvážanie plejmejtiek vo vládnej limuzíne,“ odborník narazil aj na Kollarov škandál s bývalou Miss. Na záver Zábojník dodal, že Matovič je momentálne najohrozenejšia osoba na Slovensku, a ak ochrankári zabudli na výcvik, tak nech aspoň sledujú filmy.

FOTO OCHRANKÁROV AMATÉROV >>TU<<

Zdroj: pluska.sk | Foto: facebook.com