December sa pomaly blíži do svojej polovice a to je čas, kedy väčšina ľudí už pomaly, ale isto, začína riešiť príjemné trávenie vianočných sviatkov. Ako však budú vyzerať Vianoce 2020 na Slovensku? 

Situácia s pandémiou ovplyvnila celý svet a ako sa dalo očakávať, tvrdé nariadenia budú platiť aj počas blížiacich sa vianočných sviatkov. Utorkové (8.12.) rokovanie Ústredného krízového štábu neprinieslo konečný verdit, ten by sa mala široká verejnosť dozvedieť dnes, teda v stredu 9. decembra.

Podľa prvotných správ by však mal byť na Slovensku od 21. decembra zavedený lockdown, počas ktorého by zostali otvorené len prevádzky, ktoré sú nevyhnutné na vybavenie základných životných potrieb občanov. Hovorí sa o tom, že by sa mali zavrieť terasy i nákupné centrá. „Lockdown bude od 21. decembra a jeho ukončenie je zatiaľ otvorené,“ cituje portál Pluska.sk bližšie neuvedený zdroj z krízového štábu.

Hlavný hygienk Ján Mikas sa pre Cas.sk vyjadril aj na tému regionálnych lockdownov. „V tejto situácii, pravdepodobne, by mal väčší význam celoplošný lockdown. Nejaké regionálne lockdowny by nemali veľký efekt,“ uviedol Mikas. Aký je váš názor na takýto lockdown počas vianočných sviatkov?

Poznámka redakcie: Článok budeme po stredajšom zasadnutí vlády aktualizovať.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Zdroj: Pluska.sk, Cas.sk | Foto: Facebook