Už viete, kam by ste sa chceli vybrať v lete na dovolenku? Keďže sme v dnešnej dobe z každej strany atakovaní rôznymi atraktívnymi ponukami, zvoliť si tú najsprávnejšiu možnosť je niekedy naozaj ťažké. Či už si dovolenku plánujete užiť s rodinou, kamarátmi, manželkou, priateľkou alebo len tak sami, môžete sa inšpirovať najviac odporúčanými destináciami cestovným magazínom Travel + Leisure. 

 

1. Marakéš

Marakéš priťahuje ľudí už od 60. rokov 20. storočia. Kvôli červeným tehlám a hline, ktoré dopĺňajú jeho architektúru, sa nazýva aj červeným mestom. Obľubujú ho i mnohí známi ľudia, napríklad bývalý britský premiér Winston Churchill raz o Marakéši povedal, že je to “najkrajšie miesto na svete”.

marakes

2. Fidži

Nie je žiadnym tajomstvom, že Fidži je domovom pre jedny z najúžasnejších scenérií na svete. Prašné pláže, kryštalicky čisté more s farebnými útesmi a pobrežia pokryté zeleňou. To všetko a ešte viac ponúka tento ostrov v Tichom oceáne.

fidzi

3. Zambia

Zambia sa všeobecne nepovažuje za jednu z najväčších afrických destinácií, no aj napriek tomu je to miesto narodenia safari. Nájdete tu všakovaké zvery, ktoré ste doteraz videli len v dokumentoch alebo ZOO. Milovníci exotiky si tak rozhodne prídu na svoje.

zambia

4. Archipelago Sea (Fínsko)

Alebo „Morské súostrovie“ je časť Baltského mora medzi Botnickým, Fínskym a Alandským zálivom. Súostrovie so slnečnými letnými večermi a tmavými zimnými dňami, so skalnatými ostrovmi lemovanými stromami a drevenými chatami si získa srdcia nielen milovníkov škandinávskych krajín.

finsko

5. Toronto

Ak obľubujete severské krajiny a nie iba horúce morské destinácie a vypekania sa na slnku, ideálnym miestom pre vašu dovolenku môže byť najväčšie a najľudnatejšie mesto Kanady. Zamilujete sa do letných festivalov, trhov s korením a hudby znejúcej z maličkých reštaurácií.

toronto

6. Írsko

Čo prvé vám napadne, keď počujete „Írsko“? Priznajte sa, je to whisky, však? No to nie je jediné, čo nám ponúka táto malebná krajina. Panensky čistá príroda, kopce s trávou dokonalou ako na golfovom ihrisku či pivo si vás jednoznačne podmania. Na svoje si tu ale prídu aj milovníci ryšaviek.

irsko

7. Kodaň

Hlavné mesto Dánska je čím ďalej, tým populárnejšie. Cestovný ruch v tomto meste podporila zrejme aj krimi séria kníh dánskeho spisovateľa Jo Nesba a populárny štýl hygge, ktorý má domov práve v Dánsku. Vynikajúcu príležitosť zájsť si do tohto mesta máte aj teraz, keďže sa tu konajú konajú MS sveta v hokeji.

kodan

8. Tel Aviv

V uplynulých rokoch toto mesto na pobreží Stredozemného mora prilákalo veľa pozornosti najmä vďaka nočnému životu a perfektným kulinárskym výtvorom. V jednej uličke sa budete cítiť ako v minulom tisícročí a v druhej ako v meste z budúcnosti. Nespočetné množstvo pláží s rôznymi aktivitami tiež zaujme ľudí, ktorí nikdy nespia.

tel aviv

9. Jazerá Nagambie (Austrália)

Len jednu a pol hodiny severne od Melbourne sa nachádzajú jazerá Nagambie, ktoré sú jednou z najstarších vínnych oblastí Austrálie. Okrem toho je táto destinácia aktraktívna aj kvôli svojim outdoorovým aktivitám – vodné lyžovanie, veslovanie a plavby.

australia

10. Maurícius

Známejšie a možno aj viac navštevované lokality v Indickom oceáne sú Seychely a Maledivy, no i Maurícius si nachádza stále viac svojich prívržencov. Ostrov pokrýva množstvo riek a ostrovčekov, ktoré vznikli v trhlinách vytvorených lávou. Luxusné hotely a krásne piesočné pláže očaria množstvo turistov. Okrem vylihovania na pláži a opaľovania sa môžete objavovať pamiatky alebo si zasurfovať.

mauricius

11. Grónsko

Nakoniec je tu niečo pre milovníkov zimy. Keďže sú u nás posledné letá poriadne horúce, možno sa vám bude počas toho nasledujúceho žiadať trochu chládku. Čo tak si zájsť na výletnú loď či ubytovať sa v luxusnej chatke v západnom Grónsku? Navštíviť môžete aj východnú časť, a keď sa už dostatotčne nabažíte divočiny, vrátite sa späť na západné pobrežie, kde môžete relaxovať v stanoch „típí“.

gronsko

Zdroj/Foto: travelandleisure.com