Pokiaľ radi cestujete a Švédsko je vašou častou destináciou najmä kvôli očarujúcim blondínkam zo severu, mali by ste teraz spozornieť. V spomínanej krajine totiž začal nedávno platiť nový zákon, ktorý vás namiesto posteľnej zábavy s nordickou kráskou môže dostať rovno do väzenia.

Švédski poslanci najnovšie schválili kontroverzný zákon platiaci od 1.júla 2018, podľa ktorého musíte mať pred intímnym stykom so ženou jej výslovný súhlas, či už ústnou alebo písomnou formou. V prípade, že niečím podobným nebudete disponovať, pokladá sa váš čin za znásilnenie a môžete byť potrestaný až do výšky 4 rokov odňatia slobody. Zrejme i preto sa odporúča spísať pred prvým pohlavným stykom zmluvu, kedže ústna dohoda sa dá ľahko druhou stranou poprieť.

Predseda vlády Švédska Stefan Lövfen uviedol, že prenos zodpovednosti za dôkazy z obete na páchateľa je cieľom „historickej reformy“, na ktorú sa jeho koalícia pripravovala od doby, kedy začala pred 3 rokmi vládnuť. Čiže milí páni, ak do Švédska, tak už nielen s prezervatívmi, ale najlepšie aj s právnikom. 😀

Foto: Instagram, Youtube