Minulý rok na konci marca došlo v rakúskom meste Oberland k vlámaniu do predajne s automobilmi, kde vtedy neznámy páchateľ odcudzil automobilové diely v hodnote približne 9 tisíc €. Polícia však na mieste činu zaistila baterku so vzorkou DNA, na základe ktorej identifikovala páchateľa.

Po jej dôkladnom preskúmaní prišla rakúska polícia s verziou, že by malo ísť o slovenského ponikateľa, ktorého DNA sa dostala do záznamov pred pár rokmi, keď bol účastníkom dopravnej nehody, kedy mu boli odobraté krvné vzorky. Presná totožnosť však zatiaľ nie je mediálne známa.

Boháčov advokát počas súdneho pojednávania na jeho obhajobu uviedol majetkové pomery obvineného: „Zarába 7 000 eur mesačne, dostáva ročné dividendy 300 000 eur z podnikových investícií a vlastní nehnuteľnosť na Slovensku vo výške 20 miliónov eur,“ uviedol.

Podľa obhajoby tak malo dôjsť k zámene vzoriek DNA, kedže sa mal obvinený v čase lúpeže nachádzať na Slovensku, čo mu dosvedčil i svedok. Sudkyňa preto rozhodla o odobratí novej vzorky DNA, ktoré by sa malo uskutočniť v Innsbrucku. Výsledky budú známe v máji a rozhodnú aj o rozsudku.

Zdroj: krone.at | Foto: