Asi každý človek, ktorý politiku sleduje podrobnejšie, si musel všimnúť, že premiér Igor Matovič (47) veľakrát nezvláda pred kamerami svoje emócie. Nedávno sa však v diskusii v Denníku N až tak rozohnil, že povedal slová, ktoré sa občanom vryjú do pamäte! 

Premiér Igor Matovič dostal po svojom príchode k moci bonus v podobe boja s pandémiou koronavírusu Covid-19. Situáciu, s ktorou sa nikto zo svetových lídrov ešte nestretol, zvláda naša vláda z pohľadu čísel nakazených a úmrtí na Covid v porovnaní s ostatnými krajinami ešte veľmi dobre. Za to však môžu určite najmä tvrdé opatrenia, ktoré boli prijaté počas prvej vlny a vláda ich v takmer podobnom duchu skopírovala aj počas súčasnej druhej vlny pandémie.

Zatvorené sú teda okrem veľkých výrobných fabrík a potravín všetky ostatné oblasti života vrátane interiérov reštaurácii, barov, kultúrnych inštitúcií a bez divákov sa musia zaobísť aj športové podujatia, ktoré fungujú len v prípade najvyšších súťaží. Organizovať sa nemôžu ani žiadne hromadné podujatia nad 6 účastníkov. Kritika sa kvôli tomu na vládu hrnie z každej strany a možno to prinútilo vyrieknuť Matoviča také slová, aké si budete môcť vypočuť na nasledujúcom videu, ktoré mnohých Slovákov šokovalo.

Igor Matovič o tom, že nechce byť premiér

Toto video vzniklo z diskusie, na ktorej sa Matovič objavil spoločne s ministrom obrany Jaroslavom Naďom ešte pred celoplošným testovaním. Premiéra vyspovedal Denník N a ako je vidieť, tak ním opäť lomcovali emócie a vyriekol slová o tom, že sa čuduje, že mu ešte niekto na Slovensku verí na základe toho, že mu médiá aj partneri vo vláde údajne podrážajú nohy. Priznal aj to, že už viac netúži byť premiérom, čo si Slováci budú určite ešte veľmi dlho pamätať. Celú diskusiu si môžete pozrieť na videu nižšie!

Igor Matovič a Jaroslav Naď pre Denník N

Foto|Video: YouTube