Cristiano Ronaldo je v súčasnosti futbalovou superstar a ročne zarába desiatky miliónov eur. Kedysi bol však aj on iba „bežným smrteľníkom“ a dokonca vyrastal v chudobe. Nedávno vzal do svojho niekdajšieho domu aj syna Cristiana Juniora a ten neveril vlastným očiam. 

„Otočil sa na mňa a spýtal sa: Otec, ty si tu naozaj žil? Nemohol tomu uveriť.“ Takto nedávno Cristiano Ronaldo opisoval pre portugalský kanál TVI svoju návštevu v dome, kde ako chlapec vyrastal. Kanonier Juventusu vzal so sebou aj syna Cristiana Juniora a ten nemohol uveriť tomu, v akých podmienkach jeho otec kedysi žil.

Samotný Ronaldo vyhlásil, že tam syna vzal preto, aby pochopil, že peniaze, domy, autá a všetok luxus, ktorý momentálne jeho rodina má, neprišli len tak a je za tým kus tvrdej práce.

Vo všeobecnosti sa ako Ronaldov niekdajší dom uvádza táto fotka (nižšie v článku). Pokúsili sme sa však Ronaldov bývalý dom nájsť aj na iných záberoch a našli sme jedno video staršieho dáta, v ktorom CR7, vtedy ešte ako „mladé ucho“, ukazuje svoje bydlisko.

Najznámejšia foto niekdajšieho domu Cristiana Ronalda

Hoci sa o Ronaldovi traduje, že Sir Alex Ferguson ho videl v jednom vzájomnom priateľskom zápase Sportingu s Manchestrom United, a okamžite po ňom sa ho rozhodol kupiť, pravda je trošku iná. Samotný škótsky kouč vo svojej autobiografii vysvetlil, že Ronaldo už od samotného začiatku preukazoval obrovský talent a snahu, pričom skauti Manchestru United ho sledovali už dávno predtým, ako CR7 skutočne prestúpil do Anglicka.

Dôvodom jeho rýchlo upečeného prestupu do United bola skutočnosť, že okolo mladučkého Ronalda sa už vtedy začali zbiehať najznámejšie veľkokluby sveta na čele s Realom Madrid. Ale to sme už odbočili.

Ronaldo ešte ako hráč Sportingu

Pozrite sa na nasledujúce video a uvidíte, ako vyrastal Cristiano Ronaldo doma v Portugalsku. Jeho vtedajší dom sa s tým súčasným nedá ani len porovnať a nižšie prikladáme aj video z jeho terajšieho sídla v talianskom Turíne.

Cristiano Ronaldo dom Portugalsko

Ak vám video nejde prehrať, nájdete ho – TU

A ešte jedna zaujímavosť na záver. Kým v domoch začínal Ronaldo „od podlahy“ a prešiel si od chudobného príbytku až k miliónovým vilám, v autách to mal už úplne iné. Jeho prvým autom bola totiž v tom čase úplne nová Audi S3.

Cristiano Ronaldo dom Turín

Zdroj: Sportbible.com, YouTube | Foto|Video: YouTube, Streamable.com