Fanúšikovia jojkárskeho krimiseriálu Za sklom sa po dlhom čase konečne dočkali pokračovania svojho obľúbeného príbehu z mafiánskeho prostredia zobrazujúci slovenskú spoločnosť nie práve v ružových farbách, pričom nešetrí ani najvyšších štátnych predstaviteľov. Tých totiž tvorcovia seriálu priamo obviňujú z prepojenia na mafiu, a tak jeho dej aktuálne, kedy sa stoličky zatriasli pod viacerými politickými špičkami, vyznieva viac než realisticky.

Druhá séria jojkárskeho mimoriadne vydareného počinu so sebou priniesla niekoľko zásadných zmien, no divákom v hlave vŕtala predovšetkým jedna otázka, a to, prečo v Za sklom 2 hrá ministra vnútra iný herec. Toho si totiž v prvej sérii viac než dôveryhodne strihol moderátor televízie Pavol Michalka, ktorý sa na skutočného bývalého ministra rezortu Róberta Kaliňáka až nápadne podobá.

JOJ-ka sa nakoniec rozhodla na početné dotazy televíznych divákov reagovať a svoj počin vysvetlila následujúcim komentárom: “V druhej sérii vystupuje minister pod prezývkou Fúzatý, ktorý kryl Slančíka a jeho pofidérne obchody. Výmena predstaviteľa ministra nastala preto, že jeho postava sa celkovo rozrástla a potrebuje zložitejšie stvárnenie.”

To zrejme pri nakrúcaní prvých dielov ešte netušili, a tak sa tento raz rozhodli siahnuť po skúsenejšom hercovi. Či je táto odpoveď pre divákov postačujúca, je otázne. Pravdou však zostáva, že seriál sa nakrúcal ešte v čase, keď post ministra vnútra zastával Róbert Kaliňák a vtedy nemohol ešte nikto ani len tušiť, že o pár mesiacov bude donútený svoje teplé miestečko opustiť. Záhadou navyše aj naďalej zostáva nepochopiteľné stopnutie seriálu po odvysielaní prvej časti ešte na konci minulého roku a jeho následné nasadenie do programovej štruktúry televízie až po tom, čo sa svojich postov vzdali už spomínaný Róbert Kaliňák aj premiér Róbert Fico.

“Bývalý minister vnútra” Pavol Michalka

Seriál Za sklom Pavol Michalka ako minister vnútra

Jeho úlohy sa v druhej sérii zhostil Gregor Hološko

Gregor Hološko ako minister vnútra v seriáli Za sklom

Zdroj/Foto: TV JOJ, Instagram