Kto by to bol povedal, že raz príde čas, kedy si budeme môcť zarábať aj jednou zo svojich najobľúbenejších činností, pekne povedané, kakaním, a to dokonca aj celkom slušne.

Zarábať si vlastnou stolicou je jednoduché, originálne, nenáročné a ešte aj výnosné! Zrejme si už i vy robíte zálusk na tento príjemný džobík. Stačí sa ozvať organizácii Open Biome, ktorá zbiera vzorky stolice. A čo s ňou bude robiť? Použije ju na transplantáciu fekálnej hmoty, ktorou sa dnes lieči infekcia čriev škodlivou baktériou Clostridium difficile. Tá je z tela zdravého človeka vytlačená prospešnými baktériami počas vyprázdňovania čriev, teda kakaním. Keď však dôjde k zničeniu týchto batérií, čo sa zvyčajne stáva pri dlhodobom užívaní antibiotík, do tela sa dostaví nepríjemná infekcia. Tým pádom škodlivá baktéria začína naberať na svojom objeme a spôsobuje zápal čriev, ktorý sa navonok prejavuje hnačkami. Ak sa však pri liečbe zasiahne pomocou fakálnej transplantácie, jej úspešnosť je až deväťdesiat percentná.

Organizácia Open Biome v súvislosti s touto infekciou uviedla neuveriteľné štatistiky. Ročne jej podľahne 14 – 30 tisíc pacientov v USA a taktiež zvyšuje náklady na zdravotnú starostlivosť až o jednu miliardu dolárov. A tak sa teda táto organizácia rozhodla pomáhať viac ako 150 nemocniciam v 36 štátoch USA a zásobovať ich filtrovanou a zmrazenou fekálnou hmotou, vďaka ktorej sa doba liečenia infekcie veľmi urýchľuje. Len do novembra 2014 organizácia vyzbierala skoro 60 kíl hovienok.

A teraz prichádzajú na rad podmienky, ktoré musia spĺňať darcovia na to, aby mohli svoje výkaly organizácii odovzdať. Podstúpia klinický rozhovor, na ktorom musia zodpovedať na 107 otázok, a taktiež mať dobré výsledky z 27 laboratórnych testov svojej krvi a stolice. Okrem toho je dôležitý napríklad i vek či hmotnosť. Darcovia musia mať index telesnej hmotnosti pod 30, vek od 18 do 50 rokov a teraz pozor, musia obmedziť cestovanie do zahraničia. Vybraní budú len najzdravší uchádzači. Tí potom musia minimálne štyrikrát do týždňa počas dvoch mesiacov odovzdávať svoje vzorky.

Príjemná a zároveň druhým prospešná činnosť je aj slušne ohodnotená. Tak napríklad len za podstúpenie testu dostane darca 36 eur a rovnakú sumu i za každé odovzdané „hovienko“. Pokiaľ donesie stolicu päťkrát do týždňa, čaká ho ďalších bonusových 45 eur. Darca si tak vie na svojich výkaloch zarobiť mesačne okolo 1000 eur, a to len tým, že sa, s prepáčením, vysere. Háčik je, že musí bývať v blízkosti laboratórií organizácie Open Biome v Medforde v Massachusetts.

Zdroj: everydayhealth.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.