Budúca futbalová sezóna v najvyššej talianskej lige Serie A sľubuje o čosi zaujímavejšie momenty, než akých sme boli svedkami doteraz. Dôvodom je prestup 5-násobného držiteľa Zlatej lopty Cristiana Ronalda do Juventusu FC.

Od sezóny 2011/2012 sedí na talianskom futbalovom tróne Juventus, ktorý v budúcej sezóne nebude chcieť vyhrať “len” v poradí už ôsme “scudetto”, ale plánuje vážne atakovať titul v prestížnej Lige majstrov. Svoj káder posilnili o hviezdneho kanoniera Cristiana Ronalda, brankára Perina, obrancu Cancela, či záložníka Emreho Cana.

A práve na adresu Portugalčana Ronalda sa vyjadril kapitán Neapola Marek Hamšík. Ten ambície Juventusu v naháňačke za talianskym titulom, či v pohárovej Európe, vidí skromne.

“Jeden hráč, iba jeden, nikdy nič nevyhrá, aj keď ste najlepší na svete. Ak nie ste Diego Maradona, nemôžete vyhrávať zápasy sám,” povedal Hamšík pre Corriere dello Sport.

Slovenský špílmacher nepodceňuje “svoj” tím, ba práve naopak. Po príchode úspešného trénera Carla Ancelottiho na lavičku klubu spod Vezuvu verí konečne v zisk ligového titulu.

“Do Neapola prišiel najúspešnejší tréner. Keď mi Ancelotti povedal, že nás chce trénovať, dodal mi ešte viac motivácie,” prezradil neapolský kapitán.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter