Najvačším prekvapením osemfinálových bojov na tohtoročných MS vo futbale v Rusku bolo zrejme vyradenie Španielov, ktorých domov poslali domáci Rusi po dramatickom penaltovom rozstrele.

Španielska futbalová reprezentácia patrila bezpochyby k najväčším favoritom na zisk svetového titulu. Jej cesta sa však skončila nečakane skoro, keď nepostúpila ani do štvrťfinále. Stopku jej po penaltách vystavili domáci ruskí futbalisti.

Koke a Iago Aspas boli tí hráči, ktorí svoje pokutové kopy nepremenili, čo malo za následok vypadnutie favorita z turnaja. Tréner Španielov a bývalá hviezda Realu Madrid Fernando Hierro nemal pri výbere penaltových exekútorov šťastnú ruku. Keby však poslúchol kanoniera Diega Costu, všetko mohlo byť možno inak. Diego Costa s rozhodnutím trénera o tom, že penaltu by mal ísť kopať jeho klubový kolega z Atlética Madrid Koke, nesúhlasil.

Hierro Costovi povedal, že “Koke je v pohode”, na čo Costa reagoval “V pohode?”. Koke si ale veril a penaltu ísť kopať chcel. Svoj pokus však nepremenil. Po jeho neúspešnom kope sa tak Costa okamžite pozrel na trénera Hierra a povedal mu: “Hovoril som to”.

Video ako dôkaz

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj|Foto: YouTube