V súčasnosti náš futbal s nádejou postupu do skupinovej fázy Európskej ligy, reprezentujú AS Trenčín a Spartak Trnava. Pred skoro 15 rokmi to bol, dnes už takmer neznámy klub, FK Matador Púchov, ktorý sa v zápase o postup do skupinovej fázy Pohára UEFA (predchodca Európskej ligy) stretol so slávnou Barcelonou.

A zápas to bol naozaj nezabudnuteľný. Hral sa na starom trnavskom štadióne Antona Malatinského, keďže štadión v Púchove by nebol schopný pokryť tak veľký záujem. Vypredané tribúny (18 000 divákov) boli zvedavé na konfrontáciu víťaza Slovenského pohára s hráčmi ako Puyol, Cocu, Van Bronckhorst, Saviola, Kluivert či na jedného z najlepších futbalistov histórie Ronaldinha.

Púchov bol Barcelone počas celého priebehu viac ako vyrovnaným súperom, no aj napriek tomu španielsky veľkoklub otvoril v 49. minúte skóre zásluhou Kluiverta. V čase, keď nadšení diváci už len tlieskali obom tímom za krásne futbalové divadlo a Ronaldinho zahodil čistú šancu na druhý gól Barcelony, však prišlo niečo, čo majú priaznivci nášho futbalu v pamäti až do dnes. Pozrite si záverečné sekundy tohto stretnutia na priloženom videu nižšie.

Foto|Video: YouTube