Bývalý premiér Peter Pellegrini uverejnil 12. marca 2020 na Facebooku status, v ktorom informoval ľudí o striktných opatreniach a to iba pri 16 pozitívnych ľuďoch na Slovensku (16 dokopy, nie za jeden deň) ! Bol vtedy za hviezdu, dnes mávame cez 1000 pozitívnych denne a Igora Matoviča idú ľudia ukameňovať aj keď zaviedol len zlomok Pellegriniho opatrení.

Nenávidený

V poslednej dobe Slováci veľmi radi hejtujú premiéra Igora Matoviča za to, ako sa stavia ku koronakríze a aké opatrenia zavádza. Ako by ste však situáciu riešili vy? Chceli by ste mať všetku tú zodpovednosť na svojich pleciach? Ak by boli vaše opatrenia akékoľvek, a váš úmysel len najlepší, aj vy by ste sa stali terčom posmeškov a kritiky. Na Slovensku je to, bohužiaľ, tak.

Matovič

Nezabúdajme na prvú vlnu

Máme tu krízu a aj na to najlepšie možné rozhodnutie sa ľudia budú pozerať s odporom. Nie je to tak dávno, kedy Peter Pellegrini čelil rovnakej zodpovednosti a akokoľvek sa rozhodol, ľudia mu to žrali aj s navijakom a tlieskalo sa zdravotníkom na balkónoch. Čím to teda bolo? Jeho jamkami v lícach to asi nebude.

Ako by ľudia reagovali, keby na mieste Igora Matoviča stál Peter Pellegrini aj teraz? Zmenilo by sa niečo? Opatrenia by boli rovnaké, ak nie aj horšie, rozdiel by bol len v tvári, ktorá ich vysloví. Predtým ako ich budete porovnávať, pozrite si zoznam opatrení, aké zavádzal bývalý premiér, keď sme mali na Slovensku len 16 pozitívnych pacientov.

Peter Pellegrini a jeho opatrenia pri 16 pozitívnych pacientoch

Pelle status

Zdroj|Foto: Facebook.com/Pellegrini.Peter