V 90-tych rokoch sa ich bálo celé Slovensko, no teraz prosia o milosť. Bývalí mafiáni odsúdení za ohavné zločiny sa snažia dostať späť na slobodu všemožnými spôsobmi. Jedným z nich je aj 47-ročný Dušan Borženský, ktorý sa navyše za mrežami venuje naozaj zaujímavej aktivite! 

Dušan Borženský bol v minulosti členom košickej skupiny Holubovcov, ktorú mal pod palcom Róbert Holub. Narozdiel od neho je však Borženský stále medzi živými a od roku 2000 si odpykáva 23-ročný trest za dokázané zločiny z mafiánskych čias.

Usvedčený bol zo spolupáchateľstva v rámci troch vrážd. V roku 1997 sa zúčastnil na vražde Jána Kromku, brata Alojza Kromku prezývaného Čistič. V roku 1999 bol zas pri vražde košického bossa Karola Kolárika, po ktorom prebral žezlo kráľa košickej mafie, a ktorá ukončila tzv. vojnu gangov o moc v tejto oblasti. V roku 2000 si tesne pred svojim zadržaním objednal vraždu Albánca Fadila Pasjaču.

Dušan Borženský na začiatku svojej mafiánskej kariéry.

Borža, ako bol bývalý boss košického podsvetia prezývaný, by mal byť vo väzení ešte viac ako štyri roky, no dlhodobo sa usiluje o prepustenie na slobodu. Čas si kráti podľa svojich slov naozaj prekvapivým spôsobom a to tak, že píše rozprávky pre deti. Jedna z nich s názvom Rozprávka o zázračnom mravčekovi bola dokonca už aj verejne publikovaná. Okrem toho chystá Borženský aj vlastnú autobiografiu, v ktorej odkryje svoju temnú minulosť.

Mafiáni – Holubovci (košická mafia)

Zdroj: Čas.sk | Foto|Video: YouTube