Neuveriteľných 29 víťaztiev a 0 prehier. Takáto je bilancia ruského „orla“ v zápasoch zmiešaných bojových umení MMA. Posledný zápas vyhral 24. októbra proti Justinovi Gaethje-mu, ktorého „uspal“ už v druhom kole a následne ukončil svoju profesionálnu kariéru.

Emotívny koniec

Khabib opúšťa svet MMA ako nikdy neporazený šampión ľahkej váhy. Podľa mnohých osobností UFC bol najlepším zápasníkom všetkých čias. Hneď po zápase sa neubránil slzám. Tie patrili jeho zosnulému otcovi, ktorý bol jeho trénerom a mal s ním veľmi dobrý vzťah. Jeho otec Abdulmanap Nurmagomedov (57†) zomrel 3. júla v Moskve po komplikáciách spojených s ochorením Covid-19, pričom bol hospitalizovaný už od apríla.

Bez otca už nechcem pokračovať

Mladý šampión povedal, že už nechce naďalej bez svojho otca zápasiť, čo sľúbil aj svojej matke a tento sľub hodlá dodržať. „Dnes, chcem povedať, že toto bol môj posledný zápas. Po tom, čo sa stalo môjmu otcovi mi volali z UFC a ponúkli zápas proti Justinovi. S mojou mamou som o tom hovoril tri dni, pretože nechcela, aby som zápasil bez svojho otca. Sľúbil som jej, že to bude môj posledný zápas a musím to dodržať. Toto bol môj posledný zápas.“ zaznelo z úst 32-ročného šampióna.

Slová útechy od najväčšieho rivala

K odchodu Nurmagomedova sa vyjadrilo viacero hviezd MMA, medzi ktorými nechýbal ani Khabibov bývalý súper a jeden z najväčších rivalov Conor McGregor. Mnohí dúfali, že sa raz dočkajú odvety týchto dvoch borcov, no k tomu už pravdepodobne nedôjde, iba že by sa stal nejaký zázrak. Conor sa na svojom Twitteri vyjadril nasledovne: „Dobrý výkon, Khabib. Ja budem pokračovať. Rešpekt a ešte raz úprimnú sústrasť za tvojho otca Tebe a tvojej rodine. S úctou McGregorovci.“

Zdroj|Foto: Twitter.com/Thenotoriousmma, Instagram