Len máloktorý slovenský hokejista si zaslúži taký obdiv, ako dlhoročný hviezdny obranca a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára. Ten je už dnes hrajúcou legendou zámorskej NHL i Bostonu. Vedeli ste však, že je aj v TOP desiatke najlepšie zarábajúcich hokejistov v histórii NHL? 

Zdeno Chára brázdi ľady zámorskej profiligy už od roku 1997, kedy debutoval v drese New Yorku Islanders. Tomuto tímu bol verný do roku 2001, vtedy ho vymenili do Ottawy Senators. Z Kanady zamieril pred sezónou 2006/07 do Bostonu Bruins, kde sa okamžite stal kapitánom a farby tohto klubu háji dodnes.

V súčasnej sezóne hrá slovenská legenda pod jednoročným kontraktom s platom 2 milióny dolárov. Počas svojej bohatej kariéry však podpísal viacero lukratívnych zmlúv a jeho celkové príjmy v NHL sa pred začiatkom tejto sezóny vyšplhali na neskutočnú cifru 96 993 695 dolárov, čo z trenčianskeho odchovanca robí 8. najlepšie plateného hráča v histórii profiligy.

Do úvahy treba, samozrejme, brať to, že hviezdy dávnejších čias ani zďaleka nezarábali také peniaze, aké sa v NHL zarábajú dnes, a tiež to, že tieto príjmy sú hrubé, teda ešte podliehali zdaneniu a rôznym iným výdavkom. I tak je to ale krásna suma. Jedným dychom je však potrebné dodať, že len máloktorý hráč obetoval svojej kariére toľko, ako práve Zdeno Chára.

Jeho celkové príjmy v NHL sa pred začiatkom tejto sezóny vyšplhali na neskutočnú cifru 96 993 695 dolárov, čo z trenčianskeho odchovanca robí 8. najlepšie plateného hráča v histórii profiligy.

Len pre úplnosť pridávame TOP 15-ku najlepšie platených hráčov v histórii NHL, pričom do tejto tabuľky sa započítavajú iba platy v rámci NHL a je aktuálna k letu 2019. Zaujímavosťou je, že okrem Zdena Cháru sa v nej ocitili aj ďalší dvaja Slováci – Marián Hossa s Mariánom Gáboríkom.

Lídrom je zatiaľ stále Jaromír Jágr, ale jeho žezlo pre najlepšie plateného NHL hokejistu všetkých čias by mal po konci aktuálnej sezóny prevziať Sidney Crosby. Celý rebríček si môžete pozrieť – TU.

Zdroj: Capfriendly.com | Foto: Capfriendly.com, Twitter