Jedným z príbehov relácie V siedmom nebi bol aj ten o rodine s postihnutou dcérou Katkou, ktorá trpí detskou obrnou. Štáb na čele s moderátorom Vilom Rozborilom poukázal na jednu vec, ktoré pobúrila mnoho televíznych divákov.

Celý problém rodiny matky Kláry, otca Vlada, syna Mareka a dcéry Katky tkvie v tom, že nemajú od štátu nárok na auto. “Nárok budeme mať až vtedy, keď bude (Katka) navštevovať nejakú školskú dochádzku. Máme napísané, že sme odkázaní na individuálnu prepravu, ale povedali, že môžeme chodiť vlakom, lebo máme lístky zadarmo,” prezradila krutú pravdu matka Klára. Chodiť vlakom je však pre Kláru náročné, keďže musí prenášať nielen svoju postihnutú dcérku, ale aj kyslíkový prístroj a odsávačku, čo má svoju váhu.

Auto si rodina musela vždy požičiavať od blízkych, no tomu je už koniec. Známa spoločnosť, zameriavajúca sa na predaj ojazdených a nových áut, jej jeden kúsok darovala. Rodičia Katky tak boli šťastím bez seba. Zarážajúce však je, prečo rodina nemá žiadny nárok, resp. príspevok od štátu, ktorý si hovorí sociálny?

Po odvysielaní včerajšieho programu sa okolo tohto príbehu rozpútala na Facebooku diskusia. Jeden divák navrhol Vilovi, aby do hľadiska posadil ľudí z úradov sociálnych vecí a rodiny, s čím by dozaista súhlasili všetci Slováci. Na Petrove slová zareagoval aj samotný moderátor Rozboril, jeho odpoveď hovorí jasnou rečou. „Neprijali by to. Nezáleží im na ľuďoch.“ Stotožňujete s týmto tvrdením? My rozhodne áno a podľa komentárov neustále pripúdajúcich pod Petrovým návrhom to vyzerá tak, že aj ostatní občania tejto republiky.

Rodina s postihnutou dcérou dostala nové auto

Vilova reakcia na Facebooku

Ostatné komentáre Slovákov

Foto: Facebook, TV JOJ