Ak ste filmoví fajnšmekri ako my, tak film „Vec“, ako ho nazývame v našich končinách v hlavnej úlohe s Kurtom Russellom (Tango a Cash, Hviezdna brána) bude pre vás to pravé orechové. Film nenatočil v roku 1982 nik iný, ako legendárny John Carpenter, ktorý má prsty vo počinoch ako Haloween, Hmla alebo Starman. Vynikajúco do filmu vložil mrazivú atmosféru, ktorá bola ešte vystupňovaná jedinečným hudobným spracovaním Ennia Morriconeho.

Vec / The Thing (1982)

mcready

Dej filmu sa odohráva na arktickej výskumnej stanici, na ktorú sa dostane parazitická forma života z vesmíru. Tá asimiluje všetky živé organizmy a nakoniec ich bezchybne imituje. Režisér určite na tú dobu skutočne skvelými efektami uchvátil nejedného fanúšika hororov. Je pravda, že dnešným teenagerom by sa efekty určite zdali smiešne, avšak na rok 1982 boli výnimočné, dokonca bol The Thing za ne nominovaný na cenu Saturn award. Škoda, že v tom istom roku Steven Spielberg natočil aj E. T. -Mimozemšťana a z ceny sa tešil on.

ufo

Film sa v roku 2011 dočkal aj prequelu, ktorý tiež zaznamenal úspech, avšak myslíme si, že budeme hovoriť za viacerých, že pôvodnému filmu sa ani zďaleka nevyrovná. Ak ste ho ešte nevideli, určite neváhajte!

The Thing 1982

The Thing – Trailer

Zdroj:Wikipedia.org | Foto: Twitter, Instagram, Facebook

Staňte sa redaktorom Manmagazinu, viac info o našej ponuke nájdete – TU