Hokejové MS 2018 v Dánsku sa pre našich chlapcov skončili po skupinovej fáze, pričom najproduktívnejším hráčom Slovenska bol skúsený krídelník Ladislav Nagy s desiatimi bodmi. Za skvelé výkony si vyslúžil veľmi peknú poklonu od svojho bývalého tímu zo zámoria!

Ladislav Nagy pôsobil na začiatku kariéry v zámorí, kde sa cez juniorskú QMJHL a farmársku AHL prebojoval až do slávnej profiligy. Z NHL odišiel po sezóne 2007 – 08 a odvtedy predvádza svoje hokejové umenie v Európe. Súčasný hráč Košíc však jasne na MS 2018 ukázal, že stále nepatrí do “starého železa”. Jeho skvelé výkony si dokonca všmol aj Nagyho bývalý klub Halifax Mooseheads, čo je juniorský tím zo spomínanej QMJHL.

Na oficiálnom účte Halifaxu na sociálnej sieti Twitter sa objavil obdivný status na adresu slovenského reprezentanta, v ktorom bolo napísané: „Vedeli ste, že bývalá hviezda Halifaxu Mooseheads Ladislav Nagy nielenže ešte stále hrá, ale nazbieral 5 bodov v šiestich zápasoch na MS 2018? Stále to v sebe má!“

Nagy, ktorý obliekal dres Halifaxu v sezóne 1998 – 1999, však zahviedzil ešte viac v poslednom zápase proti Bielorusku, pretože si v ňom pripísal skvelých 5 bodov. Majstrovstvá sveta teda ukončil s famóznou bilanciou, keď mal po siedmich zápasoch 10 bodov za jeden gól a deväť asistencií. Len päť hráčov nazbieralo v skupinovej fáze viac bodov ako práve Ladislav Nagy.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj|Foto: Twitter, Facebook