Meno Lola Astanova drvivej väčšine ľudí nič nehovorí. A aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o modelku alebo účastníčku súťaže krásy, toto zdanie poriadne klame.

Hudobníci či fanúšikovia vážnej hudby túto krásku z Uzbekistanu možno poznajú. Lola je totiž hviezdna klaviristka. Narodila sa v uzbeckom Taškente a vo veku 6 rokov začala navštevovať špecializovanú hudobnú školu pre mimoriadne nadané deti. Už ako 8-ročná koncertovala po celom svete a ako 11-ročná vyhrala prestížnu Medzinárodnú Chopinovu súťaž pre mladých klaviristov v Moskve. UNESCO o nej dokonca natočilo dokument o najväčších mladých génioch 20. storočia.

Svoj talent chodila pravidelne zdokonaľovať k najlepším učiteľom klavíra v Rusku a v roku 2003 emigrovala do USA. Od tých čias vypredala zrejme všetky významné koncertné siene sveta, vrátane legendárnej Carnegie Hall. Najčastejšie hráva skladby od Chopina, Liszta či Rachmaninova, ale má aj vlastnú tvorbu a občas urobí aj cover verzie moderných piesní ako napríklad We Are the Champions od Queen. Spolupracovala už s mnohými významnými hudobníkmi sveta, medzi ktorými nechýbali Andrea Bocelii či Bryan Adams. A aby sme nezabudli, 34-ročná Lola pravidelne hráva v minišatách a vysokých podpätkoch!

Lola Astanova – Fantaisie Impromptu

Lola Astanova – We Are the Champions (Queen cover)

Lola Astanova

Zdroj: Wikipedia.org | Foto: Instagram/Lolaastanova | Video: YouTube