Možno ste sa s jeho menom ešte nestretli, no po tomto si ho určite zapamätáte. Ashab Tamaev má síce ešte len osemnásť rokov, no už teraz sa veľkosťou približuje takým zvieratám ako Martyn Ford či Sajad Gharibi. A táto ruská beštia má za sebou už aj prvý zápas v MMA!

O Ashabovi sa hovorí, že je majiteľom najhrubšieho krku na svete a celkovo je proste obrovský. Nie nadarmo mu prischla prezývka ruský Hulk. A keď vás už v Rusku všeobecne nazývajú Hulkom, tak to niečo znamená. Cvičeniu sa venuje už od čias, keď bol ešte dieťa, aj keď mnoho ľudí o “čistote” jeho svalov výrazne pochybuje. Ashab je však poriadny marketingový produkt a preto začal trénovať MMA, v ktorom si pred pár mesiacmi pripísal aj prvú výhru.

Zápas to bol zatiaľ len čisto amatérsky, no aj tak vyvolal na internete poriadny rozruch, keď si video z neho pozrelo už viac ako 13 miliónov ľudí. Ashabov súper prezývaný “Melvin” ho však párkrát dokázal poslať k zemi, takže ruský Hulk bude musieť určite trénovať ešte omnoho tvrdšie.

Už sa však hovorilo aj o záujme poľskej MMA organizácie KSW, ktorá minulý rok podpísala spomínaného Martyna Forda. A ktovie, možno sa časom dočkáme aj stretnutia zoči-voči v klietke medzi týmito dvoma obrami. To by bola bomba!

Ashab Tamaev vs. Melvin (zápas začína v čase 14:15)

Foto|Video: Instagram/AshabTamaev, YouTube