Písal sa rok 1962. Taliansku fabriku opustilo krásne čevené kupé, už vtedy výnimočné, no nikto netušil, ako veľmi. Z poslednej generácie Ferrari 250 GTO sa vyrobilo iba 36 kusov. Na prekvapenie všetky dodnes jazdia. Táto 250tka je však oveľa unikátnejšia. Práve preto sa jej cena vyšplhá k nebesám!

Carrozzeria Scaglietti bola spoločnosť, ktorá toto Ferrari upravila už v časoch, keď bolo novučičké. Exkluzívny tuning očividne nie je novodobou záležitosťou a dopriali si ho aj majitelia áut v 60-tych rokoch.

Zdalo sa vám 36 vyrobených kusov raritne malé číslo? V úprave Scaglietti existujú iba štyri 250-tky GTO. Tomuto hovoríme výnimočné auto! Jeden zo štyroch exemplárov je na predaj. O ten sa postará svetoznáme aukčné centrum Monterey v Californií. Aukciu stále stíhate, uskutoční sa 25. augusta. Koľko musíte vyškriabať z prasiatka? 40 až 50 miliónov eur. Táto cena však môže vyletieť podstatne vyššie!

Ferrari 250 GTO

Vyrábané v rokoch 1962 až 1964 je dnes jedným z najraritnejších automobilov. Každý z 36 vyrobených kusov patrí k najdrahším autám sveta. Pod kapotou priadol síce „iba“ trojliter, aký nájdete v hociakom Passate, mal ale dvanásť valcov a ľahučké kupé s ním dokázalo dostať ručičku tachometra až na hodnoty cez 280 kilometrov za hodinu.

Jazda vo Ferrrari 250 GTO

Zdroj|Foto: Carmagazine.co.uk | Video: YouTube