Opäť všetkým vytrel zrak! Peťo Sagan na 105. ročníku najslávnejších cyklistických pretekov sveta Tour de France získal už svoj 6. zelený dres za triumf v bodovacej súťaži a vyrovnal tak rekord nemeckého jazdca Erika Zabela.

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan na tohtoročnej Tour nedal svojim súperom šancu a bodovaciu súťaž vyhral pred druhým Nórom Alexandrom Kristoffom o priepastných 231 bodov. Veľká hegemónia Žilinčana medzi špurtérmi poriadne lezie na nervy niektorým jeho protivníkom.

Média najnovšie prišli s informáciou, že niekoľko jazdcov navrhuje zmeniť pravidlá bodovacej súťaže. Chcú, aby sa bodovanie vrátilo k systému spred roka 2011. V tom čase sa rozdávalo viac bodov za hromadné špurty a na konci etáp, ale menej za rýchlostné prémie. Za tie vtedy si ich víťazi pripisovali iba 6 bodov, no dnes je to až 20 bodov. Tieto pravdilá najviac sedeli Markovi Cavendishovi, ktorý ničil svojich špurtérskych súperov.

Zmeny sa hlasno dožaduje Saganov súper Sonny Colbrelli zo stajne Bahrain Merida so svojím pomocníkom pri šprintoch Heinrichom Hausslerom. „Zrušte tie prehnane bodované prémie počas etáp, rovnako nikoho nezaujímajú. A dajte body len za dojazdy skutočných šprintérskych etáp. Súčasný systém je dobrý pre Sagana, ale pre nikoho iného.“

Zdroj: Sport.idnes.cz | Foto: Twitter