Včerajší zápas Slovenskej futbalovej reprezentácie v Chorvátsku sa, nanešťastie, skončil našou prehrou 1:3. Za jedného z najväčších vinníkov nášho výbuchu v druhom polčase považujú fanúšikovia okrem trénera Pavla Hapala aj vylúčeného Róberta Maka, ktorému to dávajú na internete poriadne pocítiť!

Slováci po polčase šokujúco viedli 1:0 gólom Boženíka a všetko nasvedčovalo tomu, že by naši mohli po dlhom čase opäť zahriať srdcia skormúteného slovenského fanúšika. To sa však nestalo.

Po zmene strán prišli dva rýchle góly favorizovaných vicemajstrov sveta a akúkoľvek šancu na obrat zahatal svojim nepochopiteľným faulom v strede ihriska Róbert Mak. Ten bol po druhej žltej karte vylúčený a naše nádeje tým definitívne zhasli, zatiaľ čo Chorváti sa už futbalom bavili a do slovenskej rakvy zabili ešte jeden gólový klinec na 1:3 z nášho pohľadu.

Chorvátsko 3:1 Slovensko

Mak v pozápasových rozhovoroch spochybňoval verdikt rozhodcu, no všetci dobre vieme, že z jeho strany nejde o prvý takýto skrat. Podobne sa predviedol aj v kvalifikácii na MS 2018 proti Škótom, kde bol v kľúčovom zápase o postup vylúčený už po necelej polhodine.Aj teraz prišiel jeho červený trest vo veľmi nevhodnom okamihu, kedy by nám akýkoľvek bodový zisk z Chorvátska zlepšil situáciu v zamotanej skupine o postup na Euro 2020.

Možno aj preto sa viacero slovenských fanúšikov rozhodlo do Maka pustiť priamo na jeho instagramovom profile. Nechýbali slová o tom, že by mal z repre odísť, ani kruté urážky, ktoré už prekročili všetky hranice. Mak je predsa len hráčom, ktorý niekoľkokrát v dôležitých zápasoch skóroval, veď si stačí spomenúť len na zápas v Maďarsku, kde sme aj vďaka jeho gólu vyhrali 2:1. Slovenský fanúšik však zabúda veľmi rýchlo!