I nejak takto by začínal monológ mnohých dnešných mladých slečien, ktoré odkedy zmiešali alkohol s antidepresívami a spali tri dni, si myslia, že sú Šípkové Ruženky. Zo života prežili zatiaľ jedno veľké hnedé, ale budú sa nad vami vyvyšovať, pretože, bohužiaľ pre vás a chvalabohu pre ne, narodili sa s broskyňou namiesto párku.

Občas sa nám podarí dostať do konfliktu s dievčaťom, ktoré sa vždy tvári, že zjedlo múdrosť sveta. Väčšinou sa nám táto príležitosti naskytne pri prezeraní a komentovaní rôznych príspevkoch na sociálnych sieťach. Síce vás vôbec nepozná, ale z jednej profilovky a vášho komentára dokáže na 100% vyčítať, že toho dosiahla viac než vy!

Iba na základe spomienky, že možno raz, dvakrát oblizla zbohatlícky falus a čávo ju za odmenu odviezol okolo domu v jeho novom naleštenom tátošovi s nedávno inštalovaným kundolapom. No a teraz sa rozdrapuje, čo všetko v živote dosiahla.

Povedzte mi, prosím, niekto, odkiaľ berú tieto žubrienky silu a guráž vypustiť podobnú vec z papule, keď možno ešte prednedávnom žrala doma na raňajky dva suché rožky s čajom a teraz si myslí, že je niečo viac ako ostatní?

Milé slečny, pochopte jednu zásadnú vec. Vaša mladosť a krása nie sú večné. Ktovie, možno raz budete pracovať práve pre tých chudákov, nad ktorými teraz ohŕňate nosom. Veď ako sa hovorí, karma je zdarma.

Geniálne túto problematiku vystihol istý nemenovaný obchodník z Wallstreet. Reagoval na komentár, ktorý na internete uverejnila peňazí žiadostivá zlatokopka. Znel takto:

„Nebudem klamať, prečo som tu. V tomto roku budem mať 25 rokov. Som veľmi atraktívna. S dobrým vkusom a zmyslom pre štýl. Chcem sa vydať za muža, ktorý zarába 500-tisíc a viac dolárov ročne.

Možno si myslíte, že som chamtivá. Ale nie som. Nie je tomu tak.  Aby ste pochopili: každý kto v New Yorku zarobí milión dolárov, je považovaný za reprezentatívneho pre stredné vrstvy. A ja nechcem byť chudobná.

Moje podmienky nie sú také neuskutočniteľné.  Nachádza sa na týchto stránkach niekto, kto zarába ročne 500-tisíc dolárov? Alebo ste už všetci ženatí? A ešte otázočka: Čo musím urobiť, aby som sa mohla vydať za takého bohatého muža, ako si ty?“

Všetci, s ktorými som sa predtým stretávala, zarábali okolo 250-tisíc za rok. Takže toto je pre mňa strop. Môžete odpovedať na niekoľko otázok, ktoré ma zaujímajú? Napríklad:

  • Kde sa vy – bohatí muži – najčastejšie zdržiavate? (Prosím napíšte obľúbené bary, reštaurácie, telocvične, najlepšie s adresami)
  • Na aký vek u muža sa mám najlepšie zamerať?
  • Prečo sú ženy boháčov väčšinou také škaredé?
  • Ako viete, ktorá žena sa môže stať vašou manželkou a ktorá milenkou? Má záujem o rolu manželky, rola milenky ma nezaujíma.

Odpoveď jedného z nich však stojí za všetky drobné a iste by si ju mala prečítať každá nádejná zlatokopka:

„Milá Krásavica,

S veľkým záujmom som si prečítal vašu správu na fóre. Domnievam sa, že u viacerých žien nájdem takéto inzeráty. Dovoľte mi, aby som zanalyzoval situáciu z hľadiska investícií. Môj ročný príjem je viac ako 500-tisíc dolárov. To je presne to, čo vy hľadáte. Preto nemám čas plytvať ním nadarmo. Ako obchodník vám hovorím, že si vás nemôžem vziať za manželku. Je to veľmi jednoduché. Poďme si povedať, prečo.

Čo sa snažíte urobiť – výmenný obchod „krásy“ za „peniaze”. T.j. subjekt A ponúka krásu a subjekt B za to zaplatí. Zatiaľ to nevyzerá na žiadny problém.

Najväčším problémom je ale to, že vaša krása bude po čase slabnúť a moje peniaze budú bez jasných dôvodov stratené. V budúcnosti sa môj kapitál možno rozmnoží, ale vaša krása nie.

Z ekonomického hľadiska to môžeme povedať takto: Moje náklady porastú, ale vaše budú padať.

Predstavte si, že toto je akt trhu. Tak ako každé obchodovanie na Wall Street má svoju pozíciu.

V prípade, že by trhová cena vašej krásy klesla, budeme ju musieť predať. Vlastniť takéto aktívum ďalej je nezmysel. To isté platí aj pre manželstvo, do ktorého sa tak dychtivo hrniete. Môže to vyznieť kruto, ale najoptimálnejšie riešenie problému aktíva, ktoré sa tak rýchlo znehodnocuje, je ho predať alebo prenajať.

Každý muž, zarábajúci 500-tisíc dolárov ročne, nemôže byť hlupák. Takže rovnako ako ja sa môže s vami stretávať, ale nikdy si vás nezoberie za manželku. Moja rada pre vás: zrušte toto hľadanie. Je lepšie hľadať spôsoby, ako zbohatnúť a zarobiť ročne veľa peňazí. Potom možno budete mať šancu uloviť si nejakého bohatého hlupáka.

Dúfam, že moja odpoveď bude pre vás užitočná.“
Ale veď je to pravda. Skutočná krása nie je pestrofarebný obal, ale to, čo sa skrýva hlboko vo vnútri. To, čo nikdy nezoslabne – ani zajtra, ani za 50 rokov.

Tak čo milé dámy, vzali ste si ponaučenie?

Foto: favim.com, Giphy