V šatni Manchestru United by ste určite očakávali fotky mnohých velikánov z dejín tohto anglického tímu, ale v prípade mládežníckeho celku Červených diablov by ste boli poriadne prekvapení. Mladé nádeje Manchestru United majú totiž v šatni fotku Lionela Messiho z FC Barcelona. Ten dôvod je perfektný!

O možnom prestupe Lionela Messiho do anglickej Premier League sa písalo viackrát, ale nikdy k nemu nakoniec neprišlo a zrejme už ani nepríde. Slávny argentínsky reprezentant si však na anglických trávnikoch viackrát zahral a to v drese Barcelony, ale aj v drese Argentíny. A práve zo zápasu medzi Argentínou a Chorvátskom má pochádzať fotka, ktorá je dodnes umiestnená v šatni mládežníckeho tímu Manchestru United.

Spomínaný zápas sa hral v roku 2014 na londýnskom štadióne Upton Park a Argentína zdolala Chorvátov 2:1, keď sa o víťazný gól postaral práve Lionel Messi. Fotka nižšie ho však zachytáva ešte počas prípravy na tento duel, kedy si 5-násobný držiteľ Zlatej lopty čistí svoje kopačky.

Táto snímka je v šatni mládežníckeho tímu Červených diablov umiestnená kvôli tomu, aby mladým nádejám anglického veľkoklubu pripomínala, že nemajú mať hviezdne maniere a doslovný odkaz má symbolizovať to, že nikto nie je taká veľká hviezda, aby si nemohol čistiť vlastné kopačky.

Fotka Lionela Messiho v šatni Manchestru United

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Sportbible.com, YouTube