Celé Chorvátsko je na nohách! Môžu za to futbaloví reprezentanti, ktorí na tohtoročných MS v Rusku doplávali už do semifinále a budú bojovať o tie najvyššie možné priečky.

Banda okolo chorvátskeho kapitána Luku Modriča to na tohtoročných MS v Rusku valcuje a národný výber z Balkánu sa dostal tesne pred brány veľkého finále. Musia však zvládnuť ešte jednu prekážku. V semifinále na nich čaká nahecovaný tím z Anglicka. Medzi opory mužstva patrí bezpochyby útočník talianskeho giganta Juventusu FC Mario Mandžukič.

Ten sa pred štvrťfinálovým zápasom s Ruskom, ktorí Chorváti zvládli až po penaltovom rozstrele, rozhodol urobiť veľké gesto. Rodák zo Slavonského Brodu venoval 25 000 kun (cca 3 400 EUR) na pivo pre obyvateľov mesta, ktorí sledovali spomenuté stretnutie na veľkoplošných obrazovkách. V jeho rodnom meste tak viseli transparenty s nápisom: “Brod fandí Mandžovi, Mandžo fandí Broďanom.”

Nie je to prvýkrát, čo Mandžukič ukázal svoju veľkorysosť. Minulé leto daroval značnú sumu peňazí pre hasičov v Dalmácii po požiaroch spustošených okolo Splitu.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Croatiaweek.com | Foto: Twitter, Instagram, Facebook