Marián Hossa bude v roku 2020 uvedený do Siene slávy NHL. Trojnásobný víťaz Stanley Cupu má za sebou fantastickú kariéru a práve preto sa zaslúžene dočkal tejto obrovskej pocty. Ale pozrite, aké legendy svetového hokeja si kvôli nemu musia na uvedenie do „siene nesmrteľných“ počkať ešte minimálne rok!

Marián Hossa pôsobil v zámorskej profilige v Ottawe, Atlante, Pittsburghu, Detroite a Chicagu. Počas prvých rokov kariéry patril k ofenzívnym superhviezdam, neskôr sa vypracoval na jedného z najkomplexnejších útočníkov súťaže. Celkovo päťkrát si zahral finále Stanley Cupu, pričom trikrát ho ako hráč Chicaga vyhral.

Hossa odohral v NHL 1309 zápasov s bilanciou 1134 kanadských bodov (525 + 609). Hoci jeho práva stále patria Arizone Coyotes, Marián už tri sezóny nie je aktívnym hráčom a preto mohol byť uvedený do Siene slávy NHL. Podobne ako napríklad Chris Pronger v roku 2015, kedy jeho práva zhodou okolností patrili tiež práve Arizone, hoci nehrával od roku 2012.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie 😎 Sledujte ho >>>TU<<<

Marián Hossa bude do Siene slávy uvedený 16. novembra 2020 a spolu s ním sa tejto pocty dočkajú aj Jarome Iginla, Kevin Lowe, Doug Wilson, Kim St-Pierre a Ken Holland. Ale pozrite sa spolu s nami na to, aké veľké legendy na takúto poctu stále čakajú a možno medzi nimi nájsť naozaj obrovské mená zámorskej NHL. Aha!

TOP hráči, ktorí sa ešte nedostali do Siene slávy NHL

Daniel Alfredsson
Theo Fleury
Sergej Gončar
Alexander Mogiľnyj
Curtis Joseph
Keith Tkachuk
Patrik Eliáš

Foto: YouTube

Staňte sa redaktorom Manmagazinu, viac info o našej ponuke nájdete – TU