Video zachytávajúce postaršieho pána, ako vo vlaku napadol britské študentky, obletelo za posledných pár dní snáď celý svet. Mnohí sa nad daným incidentom pohoršovali s tým, že Slovensko si opäť raz urobilo zlú povesť v zahraničí, no našli sa aj takí, ktorí sa “agresívneho” dedka zastali. Jedným z nich je aj Marián Kotleba, ktorého podľa jeho slov kontaktovali príbuzní útočníka a majú na celú vec celkom iný názor.

Marián Kotleba je presvedčený, že pán sa iba bránil po tom, čo ho malo jedno z dievčat samo napadnúť. Je pravda, že video zverejnené na internete nezachytáva to, čo sa dialo krátko predtým, ako slovenský dôchodca študentkám naložil.

“Ako je možné, že slovenský občan, ku ktorému by sa mali všetci správať s najväčšou úctou, je vo svojej vlastnej krajine diskriminovaný na úkor mladých zahraničných študentov? Takto to bude vyzerať po príchode migrantov? Utláčaní vo vlastnej zemi?” pýta sa Kotleba, ktorého celá situácia očividne znepokojila. Možné je však aj to, že sa z daného prípadu snaží len vyťažiť maximum vo svoj prospech a rozvíriť tak hladiny vášní a získať si tak nejaké tie politické body pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami.

Vyjadrenie M. Kotlebu k napadnutiu zahraničných študentiek slovenským dôchodcom

Zdroj|Foto: Facebook