Martin Škrtel strávil v slávnom anglickom klube Liverpool FC takmer 9 rokov a podľa posledných správ by sa mal súčasný zadák tureckého Fenerbahce SK vrátiť späť na Ostrovy. O všetkom mal pritom rozhodnúť jeho bývalý spoluhráč Steven Gerrard!

Martin Škrtel bol oporou defenzívy Liverpoolu takmer deväť sezón v rokoch 2008 – 2016. Teraz pôsobí druhým rokom v tureckom Fenerbahce SK. Počas obdobia v „The Reds“ bol jeho spoluhráčom a tiež blízkym kamarátom legendárny kapitán a odchovanec Liverpoolu Steven Gerrard.

Ten spôsobil pred pár hodinami v Británii doslova mediálnu explóziu, keď sa stal hlavným koučom škótskeho klubu Rangers FC. Médiá okamžite obleteli informácie, že „Stevie G“ už mal vedeniu oznámiť aj svoj prestupový cieľ číslo 1, ktorým je jeho niekdajší spoluhráč z Liverpoolu. Áno, hádate správne, Gerrard chce do svojho tímu práve Slováka Martina Škrtela.

Známy portál Sport Bible píše o tomto presune ako o takmer hotovej veci, pretože sa zdá veľmi nepravdepodobné, že by Martin dokázal Stevenovu ponuku odmietnuť. Hrať pod svojim kamarátom v kvalitnom tíme a navyše opäť na Ostrovoch, kde mu tamojší tvrdý štýl futbalu maximálne vyhovuje? Na to sa asi nedá povedať nie.

Jedinou otázkou teda zostáva, či mu vedenie súčasného zamestnávateľa Fenerbahce SK dovolí odísť už v lete. Martin ma totiž v Istanbule zmluvu ešte na jeden rok, konkrétne do 30. júna 2019. Podľa renomovaného webu Transfermartk je jeho aktuálna trhová hodnota na úrovni troch miliónov eur.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so >> ŠportovýMagazín.sk <<

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter