Existujú dve skupiny ľudí – tí, čo milujú adrenalín či kolotoče a atrakcie každého druhu, a tí, ktorí radšej stoja oboma nohami pevne na zemi a maximálne tak sledujú prvú skupinu z bezpečnej vzdialenosti.

Nasledujúce video zobrazuje partiu na jednej z atrakcií v zábavnom parku vo floridskom rezorte Panama City Beach. Atrakcia spočíva v tom, že po bokoch dvojmiestnej kabíny sú upevnené tzv. gumené bungee laná, ktoré navijak natiahne a po zatiahnutí za páku je dvojica odvážlivcov vystrelená do vzduchu. To sa dialo aj v tomto prípade – navijak našponoval laná a v okamihu, keď prestal, obsluhujúci atrakcie sa chystal kabínu odpáliť.

V rovnakom momente, ako išiel páku zatiahnuť (dokonca ju čiastočne zatiahol), jedno z lán prasklo a zostalo z neho visieť len niekoľko tenučkých zväzkov. Ak by došlo k vymršteniu ťažkej kabíny, zvyšok lana by takmer určite nevydržal a zrejme by došlo k tragédii. Najlepšie to vystihujú slová samotnej ženy, ktorá svojich kamarátov točila na kameru: „Práve sme unikli smrti!“ Tak čo, ešte máte chuť ísť na kolotoč?

O vlások unikli smrti

Ak by vám video nešlo prehrať, nájdete ho aj >>TU<< 

Zdroj: Streamable.com | Foto: reprofoto Streamable.com