Už od 16. októbra diváci Farmy netrpezlivo očakávajú vyhodenie Mateja Jurkoviča (41) zo súťaže. Všetci sú totiž zvedaví, čo presne sa na statku udialo, keďže televízia Markíza hneď v ten deň v doobedňajších hodinách zverejnila informácie o tom, že napadol jedného z ostatných farmárov, ktorý po jeho ataku skončil v nemocnici. Pozorní diváci si však včera všimli detail, ktorý naznačuje, že si na tento incident ešte zopár dní počkáme! 

Od zverejnenia tejto informácie sa objavili mnohé zaručené či menej zaručené teórie o tom, kedy by sme asi tak mali byť svedkami tohto konfliktu, ktorý vyústil až do bitky. Hovorí sa o tom, že Jurkovič zaútočil na Rasťa Mojseja, no ani to zatiaľ úplne potvrdené nebolo. Momentálne sa Matej na televíznych obrazovkách navyše prezentuje veľmi pokojným dojmom ako farmár týždňa, takže nič nenasvedčuje tomu, žeby k niečomu podobnému malo dôjsť.

Vo včerajšej večernej epizóde si však diváci mohli všimnúť, že Matej vo svojej ruke drží papier, kde si písal úlohy od hospodára Martina na nasledujúci týždeň. A na ňom svieti dátum 11. októbra. Zdá sa teda, že réžia urobila s natáčaním nejaké šachy a farmársky týždeň skrátila už len na päť dní, kvôli čomu je vysielanie posunuté oproti realite už o viac ako dva týždne.

11.10. bol totiž v realite piatok a diváci tento deň mohli vidieť na obrazovkách až včera 29. októbra. Lenže z minulosti vieme, že napríklad duel, v ktorom Radovan Dulín vyradil Petra Gyűrűsiho sa konal 29. septembra a na obrazovkách sa objavil už o jedenásť dní neskôr. Zrýchlené natáčanie Farmy má teda za následok, že Jurkovičov výbuch by sa na obrazovky mal dostať najskôr až budúci týždeň po nasledujúcom dueli.

Matej sa na televíznych obrazovkách ešte stále objavuje aj napriek tomu, že si už dva týždne užíva reálny život.

Foto: Farma.markiza.sk