Igor Matovič (47) je známy svojou častou aktivitou na sociálnych sieťach, ktorú mnohí jeho odporcovia odsudzujú. Je však pravdou, že na svojom súkromnom profile si de facto môže uverejňovať, čo sa mu zapáči. V istej miere to však poriadne prestrelil a to vtedy, keď zdieľal karikatúry známeho umelca, ktorý si hovorí Shooty, bez uvedenia zdroja. A Facebook mu zato vystavil STOP-ku! 

Denník N, v ktorom pracuje aj talentovaný umelec Martin „Shooty“ Šútovec, upozornil na to, že Facebook zmazal Igorovi Matovičovi príspevky, v ktorých pridal karikatúry spomínaného umelca bez uvedenia zdroja. Jedná sa totiž o porušovanie autorských práv na sociálnej sieti.

Premiér totiž mohol Shootyho karikatúry zdieľať priamo cez funkciu na stránke Denníka N, no namiesto toho ich uverejňoval ako snímky obrazovky. A takáto činnosť sa vyhodnocuje ako kradnutie obsahu. Matovič tak prišiel o šesť takýchto príspevkov, aj keď sa tomu mohol pokojne vyhnúť, keby vypočul prosby samotného autora, ktorý ho na túto skutočnosť niekoľkokrát upozorňoval, až ho neskôr začal sám nahlasovať.

Shooty – komentár pod príspevkom Igora Matoviča

Shooty nahlásenie Igora Matoviča

Zdroj|Foto: Denník N, Facebook/martin.shooty.sutovec, Facebook/igor.matovic.7, YouTube/WOODOTUBE