Na slovenskej politickej scéne to poriadne vrie nielen kvôli koronavírusu Covid-19. Predstaviteľ opozície a predseda kedysi najsilnejšej strany SMER-SD, Robert Fico (56) sa totiž vehementne snaží odvolať súčasného premiéra Igora Matoviča (47), ktorého dokonca prirovnal k potkanovi. A Matovič mu na Facebooku zanechal poriadne štipľavý odkaz! 

Medzi Igorom Matovičom a Robertom Ficom panovali napäté vzťahy už od príchodu lídra OĽaNO na politickú scénu. Matovič sa totiž nikdy netajil svojimi antipatiami voči celému Smer-u SD, ktorý mnohokrát označil za mafiánsku a korupčnú stranu. Útoky od predstaviteľov Smeru však prichádzali aj na jeho osobu, no a teraz to vyvrcholilo snahou poslancov Smeru o odvolanie súčasného premiéra.

Fico na tlačovej konferencii na otázku, či Smer plánuje zvolať mimoriadnu schôdzu s cieľom dostať Matoviča preč z premiérskej stoličky povedal, že sa Matovič schoval ako potkan a musia desať dní počkať. Tým narážal na to, že premiér ostal v nútenej karanténe potom, čo bol v kontakte s osobou pozitívne testovanou na Covid-19. Predseda parlamentu to však nenechal len tak a na Facebooku zanechal Ficovi štipľavý odkaz, ktorý si môžete prečítať nižšie!

Igor Matovič odkaz Ficovi

Foto: Facebook/Igormatovic, YouTube