Presné okolnosti ohľadom prednostného očkovania Dominiky Cibulkovej (31) a jej manžela proti koronavírusu Covid-19 zatiaľ známe nie sú. Je však isté, že médiá na to budú poriadne tlačiť, aby sa ďalším takýmto výnimkám čo najviac zamedzilo.

Zamestnanec nemocnice, ktorý mal na svedomí to, že sa Cibulková so svojím partnerom k očkovaniu dostali medzi prvými, už vakcináciu na starosti nemá. A k celej tejto situácii sa konečne vyjadril aj premiér Igor Matovič (47), samozrejme, prostredníctvom Facebooku.

Na našom Facebooku MANMAGAZIN nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Matovič uznal, že k očkovaniu potrebuje Slovensko i pozitívnu kampaň a vplyvných a známych ľudí, ktorí občanov presvedčia osobným príkladom, že sa nie je čoho obávať.  „Dominika Cibulková bola na takú kampaň “ako stvorená” … bohužiaľ, nevydalo. Spôsob, ako k jej očkovaniu prišlo … je zbytočné zlyhanie (aj) pracovníka očkovacieho centra a hlavne zbytočne nevyužitá príležitosť.“ 

Ďalej sa vyjadril, že bude vyžadovať okamžité sprísnenie opatrení, aby sa takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránilo. Na záver však ešte priznal, žeby nemal problém, keby sa denne popri tisíckach zaočkovaných dali očkovať aj 3 – 4 verejne známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi občanmi. Celý Matovičov status si môžete prečítať nižšie.

Igor Matovič o Cibulkovej očkovaní

Zdroj: Facebook/Igor Matovic | Foto: Instagram/domicibulkova, YouTube