Počas víkendu zvládlo Slovensko celoplošné testovanie na koronavírus Covid-19 s veľmi prijateľnými výsledkami. Zúčastnilo sa ho 3 625 332 ľudí, z ktorých bolo 38 359 pozitívne testovaných, čo znamená 1,06%. Kto však čakal, že po úspešnom testovaní sa budú uvoľňovať nejaké opatrenia, tak ten bude sklamaný. Premiér Matovič (47) jasne povedal, že niektoré veci sa uvoľnia, až s príchodom vakcíny! 

Slovensko čaká aj budúci víkend ďalšie kolo celoplošného testovania, ktorému sa však podľa najnovších informácií vyhnú okresy s podielom pozitívnych testov menej ako 0,7%, čiže napríklad Bratislava, Košice a ďalších vyše 20 okresov. Matovič však aj tak Slovákov nepotešil jedným zo svojich strašidelných vyhlásení, keď povedal, že do príchodu vakcíny na Covid-19 budeme nosiť aj naďalej rúška vonku aj vnútri a nebudú povolené ani žiadne hromadné podujatia.

Kultúra a šport tak týmto dostali ďalšiu ranu, no a určite sa v najbližšej dobe neoplatí organizovať ani veľké svadby či iné rodinné oslavy. Vláda totiž naznačila jasný postoj a ťažko povedať, či chce neskôr uvoľňovanie týchto opatrení podmieniť povinnou vakcináciou celého obyvateľstva alebo podobne „dobrovoľnou“, ako v prípade celoplošného testovania. To nám ukáže až čas, no nateraz je jasné, že ani po celoplošnom testovaní nedôjde v spomínaných oblastiach k žiadnym zmenám oproti súčasnosti.

Na našom Instagrame MANMAGAZIN.SK nájdete pre chlapa to najlepšie ? Sledujte ho >>>TU<<<

Premiér Matovič a minister zdravotníctva Krajčí.

Zdroj: Tb/IgorMatovič | Foto: Facebook/Igormatovic, YouTube