Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) sa už viackrát vyjadril, že by chcel, aby bol návrat detí do škôl čo najrýchlejší, samozrejme, za prísnych epidemiologických podmienok. Igor Matovič však na jednej z tlačoviek oponoval, že sa to podarí, až keď bude počet pozitívnych prípadov denne v priemere 500 a menej! 

Aktuálne sa Slovensko nachádza na hranici viac ako 1500 prípadov denne a percentuálny podiel pozitívnych testov z ich celkového počtu je stále veľmi vysoký. Momentálne je kĺzavý medián na hranici 1326. Aby sa ho podarilo znížiť, tak premiér avizuje ďalšie kolá celoplošného testovania.

Na jednej z tlačových konferencií a taktiež aj na svojom facebookovom profile sa vyjadril, že podmienkou návratu detí do škôl je denný počet pozitívne testovaných prípadov do 500. Spoločne s odborníkmi by Matovič chcel, aby sa deti do školy vrátili najneskôr po sviatku Troch kráľov, ktorý uzatvára vianočné obdobie (6. januára 2021). Uvidíme teda, kedy dostanú všetky slovenské deti možnosť plnohodnotne sa vzdelávať priamo v triedach, no podľa terajších čísel to asi tak skoro nebude.

Igor Matovič – status o ďalšom postupe

Foto: YouTube, Pixabay.com